تاریخ انتشار : ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۸
جالب است ۰
فاطمی‌امین وزیر صمت اعلام کرد که رشد صنعت در پاییز امسال ۱۱.۶ درصد بوده است.
شاهد افزایش قابل توجه تولید در کشور هستیم
به گزاش بیان ما؛  سید رضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت وزیران در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: در ۹ ماهه امسال بخش صنعت رشد ۸ درصدی داشت و این در حالیست که در مدت مشابه پارسال این رقم ۳.۳ درصد بود؛ بنابراین شاهد افزایش قابل توجه تولید در کشور هستیم.

وزیر صمت افزود: در ۹ ماهه امسال بخش معدن ۲.۹ درصد رشد کرد که این عدد در ۹ ماهه پارسال منفی یک درصد بود.
وی ادامه داد: همچنین در ۳ ماهه فصل پاییز رشد بخش صنعت ۱۱.۶ درصد بود که این رقم در طول دوره دولت یازدهم میانگین ۶.۸ درصد بوده و این رقم در طول دولت‌های یازدهم و دوازدهم به صورت میانگین ۲ درصد بوده است؛ یعنی در دولت سیزدهم بیش از ۳ برابر میانگین تولید نسبت به دولت یازدهم و دوازدهم رشد تولید داشته‌ایم.

فاطمی امین افزود: کل رشد اقتصادی در ۹ ماهه امسال ۳.۷ درصد بود که بیشترین سهم مربوط به بخش صنعت با ۱.۱ درصد بوده است.
 
وزیر صمت اضافه کرد: در بخش سرمایه گذاری نیز در طول فصل پاییز امسال شاهد رشد بیش از ۲.۸ درصدی بوده‌ایم. همچنین در ۹ ماهه امسال در بخش سرمایه گذاری در ماشین آلات رشد ۱۹.۷ درصدی را تجربه کردیم.

وی ادامه داد: در فصل پاییز امسال اشتغال گروه صنایع ۸ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر بوده است.

وزیر صمت به دانش بنیان‌ها نیز اشاره کرد و گفت: توافقات خوبی با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منعقد کردیم که در همین راستا در هفته جاری تواققنامه‌ای به ارزش ۴ هزار میلیارد تومان امضا کردیم.

وی افزود: همچنین ۳۴ هزار قطعه در صنایع سنگین از سوی شرکت‌های دانش بنیان عرضه شده است.

فاطمی‌امین تاکید کرد: در حوزه تهاتر با بلاروس، به توافقات بسیار مثبتی رسیدیم، ما از بلاروس برای کود کشاورزی پتاس وارد، و برای آن‌ها مس صادر می‌کنیم.
  short_url/vdcdf90fkyt0fx6.2a2y.html
bayanema.ir/vdcdf90fkyt0fx6.2a2y.html
تگ ها
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین