تاریخ انتشار : ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۹
جالب است ۰
رئیس سازمان اورژانس کشور از فوت ۲۶ نفر در حوادث شب گذشته خبر داد و گفت: آمار مصدومان و فوتی‌ها نسبت به سال قبل ۲۲ درصد افزایش یافته است.
رشد ۲۲ درصدی آمار مصدومان و فوتی‌های چهارشنبه سوری امسال/ فوت ۲۶ نفر
به گزارش بیان ما؛ جعفر میعاد فر روز چهارشنبه در نشستی درباره حوادث چهارشنبه آخر سال از تاریخ اول اسفند تا ساعت هشت صبح امروز (چهارشنبه ۲۴ اسفند) افزود: امسال با رشد ۲۲ درصدی با وجود بارش باران مواجه بودیم.

وی ادامه داد: چهار هزار و ۳۶۸ مصدوم که بیش از سه هزار نفر در روز سه شنبه دچار مصدومیت شدند و این یعنی ۸۰ درصد از آسیب‌ها در روز گذشته اتفاق افتاده است.

میعادفر با اشاره به اینکه در این مدت ۲۶ نفر در کشور فوت کردند، گفت: بیشتر فوتی‌ها مربوط به استان‌های تهران، تبریز، همدان، ارومیه، قزوین و فارس بوده است و استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، ایلام و کرمان کمترین مصدوم چهارشنبه آخر سال را داشتند.

رئیس سازمان اورژانس کشور با بیان اینکه بیشترین مصدومان را آقایان تشکیل می‌دادند، گفت: ۷۹ درصد آسیب‌دیدگان را آقایان و ۲۱ درصد را بانوان تشکیل می‌دهند همچنین ۴۴ درصد آسیب‌دیدگان سن ۶ تا ۱۸ سال یعنی نوجوانان هستند.

وی از خسارت به هفت آمبولانس سازمان اورژانس در این مدت خبر داد و افزود: سه دستگاه آمبولانس در تهران، سه دستگاه آمبولانس در کرمان و یک دستگاه آمبولانس در قم دچار آسیب شدند.

میعادفر افزود: ۶۸ درصد مصدومان این مدت از مواد محترقه استفاده کرده بودند و ۳۲ درصد نیز رهگذر بودند.

رئیس سازمان اورژانس کشور از از نقص عضو ۲۲۹ نفر و آسیب به چشم یک هزار و ۴۲۸ نفر در این مدت خبر داد و گفت: امسال مصدومیت سوختگی با آمار کاهشی مواجه بودیم.

مسئول اجرای طرح سلامت نوروزی گفت: مأموریت نیرو‌های اورژانس از امروز (چهارشنبه ۲۴ اسفند) همزمان با آغاز پیک اول سفر‌های نوروزی در کشور شروع می‌شود.

وی از آمادگی ۳۲۰۰ پایگاه اورژانس در کشور برای خدمات رسانی به هموطنان و مسافران نوروزی خبر داد و افزود: ۲۶ هزار نیروی اورژانس در مأموریت‌های نوروزی حضور خواهند داشت.

مسئول اجرای طرح سلامت نوروزی ادامه داد: بیش از یکهزار بیمارستان کشور در طرح سلامت نوروزی آماده خدمت به هموطنان و مسافران نوروزی است.

میعادفر در پاسخ به پرسش درباره مشکلات و کمبود‌های سازمان اورژانس گفت: با توجه به فرسودگی ناوگان اورژانس، سه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تجهیز ناوگان اورژانس کشور در بودجه ۱۴۰۲ اختصاص یافته که ۱۵۰۰ میلیارد آن از محل عوارض سیگار و ۲۵۰۰ میلیارد نیز از محل عوارض شخص ثالث تأمین خواهد شد.

رئیس سازمان اورژانس کشور افزود: با این بودجه می‌توانیم یکهزار دستگاه آمبولانس بخریم که به نظر می‌رسد زودتر از نیمه دوم سال ۱۴۰۲ یا اوایل ۱۴۰۳ این تعداد آمبولانس وارد ناوگان اورژانس نشود.

وی با اشاره به کمبود نیروی انسانی در سازمان اورژانس کشور، گفت: از محل مجوز جذب ۲۵ هزار نیرو در وزارت بهداشت، سه هزار و ۷۵۰ نفر سهم اورژانس ۱۱۵ کشور است که امیدواریم با برگزاری آزمون، هر چه زودتر این تعداد نیرو را جذب کنیم.

میعادفر، کمبود فضای فیزیکی پایگاه اورژانس در کلان شهر‌ها از جمله در تهران عنوان کرد و افزود: تهران محروم‌ترین استان در این بخش و امکان خرید زمین برای ساخت پایگاه را ندارد؛ از اینرو نیاز است نمایندگان مجلس شورای اسلامی، شهرداری و خیران در این حوزه کمک کنند.

رئیس سازمان اورژانس کشور درباره حضور بانوان در مأموریت‌های اورژانس، گفت: در تهران چهار پایگاه اورژانس بانوان از هشت صبح تا ساعت ۲۰ فعال هستند.

وی با اعلام اینکه در کلانشهر‌ها آمادگی داریم پایگاه‌های اورژانس بانوان را فعال کنیم، افزود: مهم‌ترین مشکل کمبود فضای فیزیکی برای احداث پایگاه اورژانس است.

به گفته میعادفر، پایگاه‌های اورژانس بانوان سه نفره است که ۲ خانم و یک آقا هستند.

وی با بیان اینکه حدود ۲۰۰ نفر خانم فارغ التحصیل فوریت‌های پزشکی داریم، افزود: بانوان به همه مأموریت‌های اورژانس اعزام می‌شوند و این طور نیست که تفکیک زن و مرد صورت گیرد. short_url/vdcezp8zpjh8zwi.b9bj.html
bayanema.ir/vdcezp8zpjh8zwi.b9bj.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین