تاریخ انتشار : ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۳
جالب است ۰
مدیر عامل یک شرکت وابسته به فولکس واگن آلمان اعلام کرد که به دلیل خروج از بازار روسیه پس از ۲۴ فوریه ۲۰۲۲، تقریبا ۷۰۰ میلیون یورو ضرر کرده است.
به گزارش بیان ما؛ به نقل از خبرگزاری تاس، کلاوس زلمِر، مدیر عامل اشکودا، شرکت خودروسازی چک، روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد که این شرکت وابسته به فولکس واگن، به دلیل خروج از بازار روسیه پس از ۲۴ فوریه ۲۰۲۲، تقریبا ۷۰۰ میلیون یورو ضرر کرده است.

زلمر گفت: اشکودا تقریباً ۷۰۰ میلیون یورو در ارتباط با تعطیلی فعالیت تجاری در روسیه از دست داد.

وی افزود: این شرکت در حال مذاکره بر روی فروش کارخانه‌های (خود) و شرکت نمایندگی زنجیره‌ای (در روسیه) است. آن‌ها در مرحله تعطیلی هستند.

مدیر اجرایی اشکودا نامی از شرکتی که با آن وارد مذاکرات فروش دارایی خود در روسیه شده است، نبرد. ضرر‌های مالی اشکودا به دلیل نیاز این شرکت به حفظ کارخانه‌های خودروسازی و نمایندگی‌های خود در شرایط عملیاتی علیرغم این واقعیت است که خودرو‌های اشکودا دیگر در روسیه تولید یا فروخته نمی‌شوند.

زلمر در ادامه گفت: هیچ شانسی وجود ندارد که در آینده نزدیک تولید و فروش را در آنجا (در روسیه) از سر بگیریم. اشکودا در کارخانه‌های خود در "کالوگا" و "نیژنی نووگورود" اتومبیل می‌ساخت.

بر اساس این گزارش، برای شرکت اشکودا، روسیه دومین بازار بزرگ خارجی از نظر حجم فروش تا سال ۲۰۲۱ بوده است. short_url/vdcaoin6y49n6u1.k5k4.html
bayanema.ir/vdcaoin6y49n6u1.k5k4.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین