تاریخ انتشار : ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۲
جالب است ۰
با ورود سامانه بارشی از غرب و شمال غرب کشور در استان‌های واقع در نوار غربی بارش آغاز خواهد شد.
به گزارش بیان ما؛ امروز یکشنبه با ورود سامانه بارشی از غرب و شمال غرب کشور در استان‌های واقع در نوار غربی بارش آغاز خواهد شد که در ایلام، کرمانشاه و کردستان بارش شدت بیشتری خواهد داشت.

دوشنبه دامنه فعالیت سامانه در جنوب غرب، غرب، شمال غرب و بتدریج دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های قزوین، البرز، تهران و شرق سمنان است که در این مناطق احتمال رگبارو رعد و برق وزش باد شدید موقت در مناطق مستعد رگبار تگرگ و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف خواهد بود.

همچنین با شمالی شدن جریانات روی غرب دریای خزر در استان‌های گیلان و مازندران بارش باران رخ می‌دهد. سه شنبه و چهارشنبه گستره فعالیت سامانه کل کشور را فرا می‌گیرد.

در روز سه شنبه در شمال شرق، خوزستان، لرستان ایلام، کرمانشاه، کردستان، جنوب آذربایجان غربی شمال، قزوین، البرز و تهران غرب مازندران و شرق گیلان مقدار بارندگی شدت خواهد داشت و روز چهارشنبه در شمال سمنان خراسان شمالی شرق خراسان رضوی شمال خراسان جنوبی و جنوب کرمان رگبار و رعدوبرقی رگبار تگرگ و وزش باد شدید موقتی رخ می‌دهد.

پنج شنبه فعالیت سامانه در شرق کشور خواهد بود که در استان‌های خراسان رضوی، خراسان شمالی و خراسان جنوبی بارش شدید است.

همچنین از بعد از ظهر پنج شنبه با عبور امواج تراز میانی جو از شمال غرب کشور در استان‌های واقع در این مناطق افزایش ابر و رگبارباران و وزش باد شدید موقت در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف پیش بینی می‌شود.

روز یکشنبه در استان‌های واقع در مرز شرقی کشور و سواحل دریای خزر بارش پراکنده و خفیف همراه با وزش باد و دوشنبه در نواحی مرزی استان‌های خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان رگبار و رعد و برق گاهی وزش باد شدید نیز انتظار می‌رود روز‌های سه شنبه و چهارشنبه در نیمه غربی و چهارشنبه و پنجشنبه نیمه شرقی کشور وزش باد همراه با کاهش نسبی دما در حدود ۵ تا ۷ درجه پیش بینی می‌شود.

سه شنبه و چهارشنبه در جنوب مرکز و مناطقی از نیمه شرقی و پنج شنبه در دامنه‌های جنوبی البرز، مرکز، شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید با احتمال خیزش گردوخاک خواهد بود. طی روز‌های سه شنبه و چهارشنبه دریای خزر مواج و متلاطم است. short_url/vdcfxvdyew6dyma.igiw.html
bayanema.ir/vdcfxvdyew6dyma.igiw.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین