تاریخ انتشار : ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۱
جالب است ۰
رئیس شورای راهبردی روابط خارجی ایران با تأکید بر اینکه علت ناکامی‌های مداوم آمریکا در منطقه عدم شناخت خاورمیانه است، گفت که نه ایران و نه عربستان سعودی نمی‌توانند یکدیگر را نادیده بگیرند.
خرازی: ایران و عربستان سعودی نمی‌توانند یکدیگر را نادیده بگیرند
به گزارش بیان ما؛  «کمال خرازی» رئیس شورای راهبردی روابط خارجی ایران، ظهر امروز (دوشنبه)، در حضور جمعی از سفرا و مقامات سیاسی، فرهنگی و دینی در کتابخانه ملی اسد در دمشق سخنرانی کرد.

بنابر گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی گفت: «علت شکست مداوم و پی‌درپی آمریکا عدم شناخت آن‌ها از منطقه خاورمیانه و میراث تمدنی‌ آن و همچنین دست‌کم گرفتن قدرت مقاومت ملت‌هاست».

کمال خرازی اضافه کرد: «از نگاه جمهوری اسلامی ایران، عربستان سعودی یک کشور بزرگ در منطقه و یک کشور اثرگذار در جهان اسلام است. نه ایران و نه عربستان سعودی نمی‌توانند یکدیگر را نادیده بگیرند. تجربه مشترک ایران و سوریه نشان می‌دهد که مهم‌ترین مؤلفه‌های قدرت در جهان ما، قدرت مقاومت در برابر نظام هژمونی جهانی و تقابل با سیاست‌های کشورهای بزرگ مستکبر و زیاده‌خواه است».

«عماد مصطفی» مدیر اندیشکده دیپلماتیک وزارت خارجه سوریه نیز در این همایش به سخنرانی پرداخت و تأکید کرد: «نقطه التقای مشترک سوریه و جمهوری اسلامی ایران حمایت از فلسطین و ایستادگی در کنار آن است». short_url/vdcfmvdyjw6dyma.igiw.html
bayanema.ir/vdcfmvdyjw6dyma.igiw.html
تگ ها
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما