تاریخ انتشار : ۵ فروردين ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۱۸
جالب است ۰
یک خبرگزاری روسی به نقل از منابع آگاه خبر داد که دیدار مقامات سعودی و سوری از حدود یک سال قبل آغاز شده و دو طرف بارها به پایتخت‌های یکدیگر هیأت اعزام کرده‌اند.
به گزارش بیان ما؛ منابع آگاه، جمعه، به خبرگزاری «اسپوتنیک» خبر دادند که دیدار مقامات سعودی و سوریه از حدود یک سال گذشته آغاز شده است.

طبق گفته این منابع، زمان سفر «فیصل بن فرحان» وزیر خارجه سعودی به سوریه پس از عید فطر تعیین شده است. منابع مذکور همچنین اظهار داشتند که به احتمال زیاد کنسولگری عربستان سعودی پس از پایان هماهنگی‌های لازم طی ماه مبارک رمضان بازگشایی شود.

این منابع که اشاره‌ای نیز به نام آن‌ها نشده، اضافه کردند دیدارهایی که میان مقامات سعودی و سوری صورت گرفته، در سطح دیپلماتیک، نظامی و اطلاعاتی بوده، به‌نحوی که چندین هیأت از سوریه به ریاض سفر کرده‌اند و طرف مقابل نیز چندین هیأت طی یک سال گذشته به دمشق اعزام کرده است.

براساس این گزارش، برخی از دیدارها در جریان سفر «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه به امارات عربی متحده صورت گرفته است. منابع یادشده همچنین در پاسخ به سؤالی درباره این‌که آیا احتمال سفر بشار اسد به ریاض و احتمال سفر «محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی به دمشق وجود دارد، عنوان کردند: «هر چیزی محتمل است.. مسائل به سرعت پیش می‌رود و تفاهمات برادرانه‌ای صورت گرفته است.» short_url/vdcdz90foyt0fo6.2a2y.html
bayanema.ir/vdcdz90foyt0fo6.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما