تاریخ انتشار : ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۱۶
جالب است ۰
وزیر کشور گفت: در نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران به دنبال این هستیم که پروژه توسعه استانی را دنبال کنیم تا با رونق گرفتن روابط اقتصادی استان‌ها رابطه با کشورها و فعالان اقتصادی را تعریف کنیم‌.
ظرفیت اقتصادی ۱۰۰ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی وجود دارد/ زنجیره ارزش مرتب مورد رصد قرار بگیرد
به گزارش بیان ما؛  احمد وحیدی، وزیر کشور امروز از غرفه خراسان جنوبی در نمایشگاه توانمندی های صادراتی جمهوری اسلامی ایران بازدید کرد و در این بازدید اظهار داشت: ایران، ظرفیت‌های خوبی در حوزه  صادرات غیرنفتی  دارد.
وی گفت: صادرات سالانه محصولات غیر نفتی ایران از رکورد خوبی برخوردار شده و توانسته است ما را در سطح خوبی از صادرات غیر نفتی قرار دهد.
وزیر کشور با بیان اینکه باید به افق های بلند چشم بدوزیم، افزود: ظرفیت ما نسبت به آنچه که بوده چندین برابر شده است و امیدواریم بتوانیم ظرفیت خوبی از کشورهای همسایه را با صادرات خودمان پوشش دهیم.
به گفته وحیدی اگر به عنوان مثال ۵۵ میلیارد دلار صادرات غیر نفتی داریم، بتوانیم این را به ۱۰۰ میلیارد دلار افزایش بدهیم که این ظرفیت در اقتصاد ایران موجود است.
وی  در ادامه با اشاره به نمایشگاه توانمندی های صادراتی ایران، افزود: در این نمایشگاه ظرفیت ها شناسایی و تعریف شده و به دنبال این هستیم که پروژه توسعه استانی را دنبال کنیم تا نقاط سرمایه گذاری را شکوفا نموده، روابط اقتصادی استان ها را معلوم و رابطه با کشورها و فعالین اقتصادی را تعریف کنیم تا با هم افزایی به نتیجه برسیم.
وزیر کشور تصریح کرد: زنجیره ارزش می تواند مرتب مورد رصد قرار بگیرد و آغاز این نمایشگاه کار خوبی با محوریت استانداری ها  و یک نوآوری است و امیدواریم بتوانیم زنجیره های ارزش را تکمیل کنیم.
  short_url/vdcbfzb80rhb80p.uiur.html
bayanema.ir/vdcbfzb80rhb80p.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین