تاریخ انتشار : ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۳۳
جالب است ۰
تکواندوکار تیم ملی پس از مثبت اعلام شدن تست دوپینگش گفت: با پدری نابینا زندگی می‌کنم و خرج خانواده را مادرم با کار کردن می‌دهد، چرا باید وقتی به شرایط قهرمانی رسیده‌ام دست به دوپینگ بزنم و آینده‌ام را نابود کنم؟
پدرم نابیناست و مادرم خرج زندگی‌مان را می‌دهد/ اهل دوپینگ نیستم، یک نفر آرزوهایم را بر باد داد!
به گزارش بیان ما؛  در روزهای گذشته خبر مثبت اعلام شدن تست دوپینگ رضا کلهر نماینده وزن  68- کیلوگرم تیم ملی تکواندو کشورمان در مرحله مقدماتی مسابقات گرند اسلم چین، شوک بزرگی به جامعه تکواندو ایران وارد کرد! خبری که در آستانه اعزام تیم ملی تکواندو به بیست و ششمین دوره مسابقات جهانی باکو، ذهن کادرفنی، مسوولان فدراسیون و حتی سایر ملی پوشان را به شدت درگیر کرده، اما گویا این شوک پس لرزه هایی هم داشته و حالا در کمتر از ۴۸ ساعت، خبر عجیب تری رسانه ای شده است، در واقع شوک بزرگتری به تکواندو ایران وارد شده است، خبری که نشان می‌دهد دانیال بزرگی نیز گرفتار دوپینگ شده است.
دانیال بزرگی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سوال که چه اتفاقی رخ داده که حالا تست دوپینگ شما  و رضا کلهر مثبت اعلام شده است، گفت: تا این لحظه از هیچ چیزی اطلاع ندارم. فقط در شوک به سر می‌برم. ما پس از بازگشت از مرحله مقدماتی مسابقات گرنداسلم چین، تست دوپینگ‌مان مثبت اعلام شده است. در حال حاضر تمام مسئولان فدراسیون و کادر فنی پیگیر این ماجرا هستند، اما متأسفانه هیچ سرنخی وجود ندارد. نکته عجیب این است که من و رضا کلهر هر دو تست دوپینگ‌مان از یک دارو مثبت اعلام شده است. اصلاً در تاریخ ورزش نداریم که همزمان دو نفر به این شکل دوپینگی شوند.
دارنده مدال برنز مسابقات قهرمانی آسیا در ادامه افزود: من و رضا کلهر در هر مسابقه‌ای که اعزام می شویم باید نزدیک به 5 کیلو وزن کم کنیم، اما حالا که جواب تست دوپینگ‌مان مثبت اعلام شده، نام دارویی که تست ما در آن مثبت اعلام شده، اکسی‌ متولون است. دارویی که برای ورزش‌های قدرتی مثل وزنه برداری و بدنسازی به‌کار می‌رود. این نشان می‌دهد که این داروها اصلاً به درد تکواندو نمی‌خورد. چون ما نیازی به حجیم کردن عضلات و قدرتی شدن بدنمان نداریم. در هر صورت هر کسی که بوده، کار خودش را کرد و ما را نابود کرد. ناراحت‌کننده‌تر این است که ما نمی‌توانیم چیزی را ثابت کنیم و همه تصور می‌کنند خودمان دوپینگ کردیم. ضمن اینکه تمام درهای اردوی تیم ملی با اثر انگشت کار میکند، فدراسیون نگهبان دارد و هرکسی به اردوی تیم ملی نمی تواند وارد شود.
بزرگی در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است این دارو که به صورت خوراکی هم مصرف می‌شود در غذای شما ریخته شده باشد، گفت: واقعیت این است که یک ورزشکار مدام به فکر تمرین کردن است. یعنی ما فقط به هدفمان فکر می‌کنیم. در حال حاضر هیچ سرنخی وجود ندارد، اما احتمال دارد از طریق غذا ما را مسموم کرده باشند. این اتفاق ممکن است قبل از اعزام به مسابقات گرنداسلم چین و یا بعد از آن برای ما رخ داده باشد. هیچ چیزی مشخص نیست. واقعا نمی‌دانیم ما چه زمانی به این دارو آلوده شده‌ایم، به کسی هم نمی‌توانیم اتهام بزنیم. بازی مافیای عجیبی راه افتاده است. همه چیز گنگ است. 
دارنده مدال نقره مسابقات گرنداسلم در ادامه صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: من به هیچ عنوان اهل دوپینگ نیستم. من آمده‌ام ورزش کنم تا شرایط سختی که پدر و مادرم دارند را تغییر دهم. من با پدری نابینا زندگی می‌کنم که خرج این خانواده را مادرم با کار کردن می‌دهد پس چرا باید وقتی به شرایط قهرمانی رسیده‌ام دست به دوپینگ بزنم و آینده‌ام را نابود کنم. من زندگی سختی را سپری کرده‌ام، از تمام مسئولان ورزش کشور و سایر مسئولان خواهش می‌کنم در شرایط سختی که برایمان رقم خورده، ما را تنها نگذارند. من شرمنده خانواده‌ام شدم، چون می‌خواستم تلاش کنم شرایط زندگی‌ خانواده ام را تغییر دهم، اما یک نفر همه آرزوهای ما را بر باد داد.
کلهر در پاسخ به این سوال که با اتفاقی که برای شما رخ داده برای آینده ورزشی خود چه تصمیمی گرفته‌اید، گفت: من در سن 20 سالگی با یک بحران بسیار عجیبی روبرو شده‌ام. تمام آمال و آرزوهایم بر باد رفته است. من و رضا کلهر شانس بسیار زیادی برای کسب سهمیه المپیک داشتیم، اما همه چیز به باد رفت. المپیک پاریس را از دست دادم و از امروز باید برای المپیک 2028 تلاش کنم.
وی درپایان صحبت های خود اظهار داشت: امیدوارم که بتوانیم سرنخ‌هایی پیدا کنیم تا این محرومیت 4 ساله من با ارائه اسناد و مدارک شکسته شود و این رأی 4 ساله برایم با تخفیف روبرو شود. من به عنوان نماینده وزن 68 کیلوگرم قرار بود هفته آینده با تیم ملی به مسابقات جهانی بروم، اما همچنان در شوک هستم و در تنهایی خودم به سر می‌برم و نمی‌دانم عاقبت کار چه خواهد شد؟
  short_url/vdcay0n6649n6o1.k5k4.html
bayanema.ir/vdcay0n6649n6o1.k5k4.html
تگ ها
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین