تاریخ انتشار : ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۴۶
جالب است ۰
مدیرعامل ایران ایر با اشاره به این‌که بار مجاز حجاج ۳۰ کیلوگرم است و ممکن است تا ۴۰ کیلوگرم قابل اغماض باشد، گفت: طی یکماه اخیر موتور ۶ فروند ایرباس پیاده و تعمیر شده است.
تعمیر موتور ۶ هواپیمای ایرباس طی یک‌ ماه
به گزارش بیان ما؛ شمس‌الدین فرزادی پور در نشست خبری سفر‌های حج سال ۱۴۰۲ اظهار کرد: فلسفه وجودی حج به وحدت و یکپارچگی امت اسلام برمی‌گردد، امروز این جمع در جلسات متعدد همه موارد و مسائل حج ۱۴۰۲ را مرور کرده‌اند.

وی با اشاره به ارائه خدمات شایسته و بایسته به مردم عزیز، افزود: این تاکید مقام عالی وزارت راه بوده و موضوعی درباره حج وجود نداشت که طی ماه‌های اخیر مرور نشده باشد.

وی تصریح کرد: همه جلسات مرتبط با حج با تمام اعضای درگیر برگزار شده و در نهایت برنامه حج برای سال جاری مشخص شد.

مدیرعامل ایران با اعلام این‌که در عملیات حج امسال ۸۷۵۵۰ نفر طی ۷۷۴ پرواز رفت و برگشت (۱۵۴۸ سورتی پرواز) به سرزمین وحی اعزام می‌شوند، گفت: شروع عملیات رفت به صورت رسمی از ۳۱ اردیبهشت با اعزام کاروان‌های پیش قراول آغاز می‌شود و سوم خرداد اولین کاروان عازم سرزمین وحی خواهد شد.

فرزادی‌پور با اعلام این‌که شروع عملیات برگشت ۱۳ تیرماه و پایان عملیات برگشت سوم مرداد است، تصریح کرد: اعزام زائران خانه خدا از ۲۱ ایستگاه (فرودگاه) انجام می‌شود.

وی همچنین درباره بار همراه زائران خانه خدا، گفت: حجم بار زائران ۳۰ کیلوگرم است و ممکن است تا ۴۰ کیلوگرم قابل اغماض باشد.

وی با یادآوری این‌که از ۳ ماه قبل درگیر عملیات حج هستیم تا بتوانیم هواپیما‌هایی که برای عملیات حج را آماده کنند، اضافه کرد: سال گذشته عملاً فرصتی برای تعمیرات هواپیما نداشتیم، چون بعد از حج، اریعین، عتبات و جام جهانی و پس از آن سفر‌های نوروزی را داشتیم.

وی گفت: با توجه به این مسئله در یک مقطع زمانی یکماه ۶ فروند موتور هواپیما‌های ایرباس ۶۰۰-۳۰۰ پیاده و تعمیرات آن انجام و مجدداً روی هواپیما نصب شد. short_url/vdci5yaz3t1az32.cbct.html
bayanema.ir/vdci5yaz3t1az32.cbct.html
تگ ها
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین