تاریخ انتشار : ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۲۷
جالب است ۰
ستاره اسپانیایی لالیگای اسپانیا گفت: تیم ایران همیشه تمام تلاش خود را می‌کند، زیرا آن‌ها استعداد‌های زیادی دارند. آن‌ها همچنین بسیار قوی هستند و سخت بازی می‌کنند، به همین دلیل است که آن‌ها یک انتخاب بزرگ هستند و همیشه در بین بهترین‌های جهان نیز قرار دارند.
بازیکنان ایرانی انتخاب بزرگ هستند و همیشه در بین بهترین‌های جهان
به گزارش بیان ما ؛ میگوئل سایاگو ماتری یک بازیکن فوتسال اهل اسپانیا است که زاده ۹ مه ۱۹۸۵ در پالما مایورکا است او در دوران حضور خود توانست در عرصه ملی هم به افتخارات بیشماری دست پیدا کند و هم بیش از صد بازی ملی را به ثبت برساند و به نوعی جزو بازیکنان مطرحی در این کشور باشد که توانسته بالای ۱۰۰ بازی ملی انجام دهد.

او که از سال ۲۰۱۱ تاکنون در تیم ال پوزو مورسیا حضور دارد سابقه خوبی از رویایی با بازیکنان ایران تجربه کرده است. با توجه به قهرمانی تیم پالما مایورکا در لیگ قهرمانان اروپا که در ترکیب آن تیم دو بازیکن ایرانی به نام حسین طیبی و مسلم اولادقباد حضور دارند و همچنین شرایط فوتسال ایرانی و .. یک مصاحبه اختصاصی با او ترتیب دادیم که در زیر می‌خوانید:

* درحال حاضر وضعیت شما در جدول چگونه است؟

باید همه آرام باشند، زیرا زمانی که خیلی سخت به نظر می‌رسید توانستیم خود را نجات دهیم. در حال حاضر در رده دوازدهم هستیم، اما نکته مهم بعد از یک فصل بد این است که خودمان را نجات دادیم.

*چند بازی تا پایان فصل باقی مانده و لیگ امسال را چطور دیدید؟

فصل برای ما سخت بود، زیرا در ابتدای سال نوهم بزرگی برای انجام یک کار مهم داشتیم، اما نتایج با ما همراه نبود و متأسفانه خودمان را بسیار پایین می‌دیدیم، اگرچه توانستیم از شرایط سخت خارج شویم.

*در مورد تیم فوتسال بارسلونا چه می‌گویید؟

بارسلونا تیم فوق‌العاده‌ای دارد، اگرچه تقریباً در همه ورزش‌ها اکنون نیرو‌ها برابر شده‌اند (ما می‌بینیم که همه تیم‌ها می‌مانند و شانس بُرد دارند).

*چقدر از نتایج راضی بودید؟

من از نتایج خیلی راضی نبودم، چون شما همیشه بیشتر می‌خواهید و تا حد امکان کمک می‌کنید تا بتوانید به اتفاقات خوبی برسید و دیدن شما در کنار نتایج ضعیف چندان خوب نیست و خیلی سخت است. اما همانطور که به شما گفتم با وجود اینکه ما در طول فصل چطور بودیم، هر طور بود موفق شدیم در لیگ بمانیم.
بازیکنان ایرانی انتخاب بزرگ هستند و همیشه در بین بهترین‌های جهان نیز قرار دارند

*نظر شما در مورد قهرمانی پالما در لیگ قهرمانان چیست؟

باورنکردنی، یک دستاورد کاملاً شایسته، هر سال آن‌ها به چیز‌های زیادی نزدیک بودند و به اندازه کافی خوش شانس نبودند که به آن برسند و در این لیگ قهرمانان برای رسیدن به آن آمده بودند و تمام فصل را به بهترین وجه خودش مدیریت کردند تا همه چیز را به خطر بیندازند و برنده این جام شوند، به نظرم آن‌ها سزاوار این قهرمانی بودند.

*توصیف شما از بازیکنان ایرانی پالما حسین طیبی و اولاد قباد چیست؟

برای من آن‌ها حسین طیبی و مسلم اولادقباد بازیکنان بسیار خوبی هستند، خوبی این نوع بازیکنان از ایران (که بسیار با استعداد هم هستند) این است همیشه رقابت می‌کنند و مسابقات سخت را دوست‌دارند.
بازیکنان ایرانی انتخاب بزرگ هستند و همیشه در بین بهترین‌های جهان نیز قرار دارند

*به عنوان یک اسپانیایی فکر می‌کردی پالما ۲ تیم قدرتمند پرتغالی را شکست دهد و قهرمان اروپا شود؟

به عنوان یک اسپانیایی و به عنوان یک مایورکایی به این تیم و بازیکنانش اعتماد داشتم و می‌دانستم این عنوان را کسب خواهند کرد، زیرا در خانه بازی می‌کردند و همه مردم نیز در کنار آن‌ها بودند و این به خودی خود برای آن‌ها به نتیجه منجر شد. خوشحالم تیم شهرم به این افتخار بزرگ دست یافت.

*نظرت درباره فوتسال ایران چیست و نتایج را چگونه دیدی؟

تیم ایران همیشه تمام تلاش خود را می‌کند، زیرا آن‌ها استعداد‌های زیادی دارند. آن‌ها همچنین بسیار قوی هستند و سخت بازی می‌کنند، به همین دلیل است که آن‌ها یک انتخاب بزرگ هستند و همیشه در بین بهترین‌های جهان نیز قرار دارند.

*با کدام بازیکن ایرانی در ارتباط هستی؟

من با طیبی رابطه خوبی دارم، علاوه بر اینکه هر چند وقت یک بار روبه‌روی همدیگر قرار می‌گیریم، به نظرم مردم نیاز داشتند او را در اسپانیا ببینند (تا تایید کنند که او چه بازیکن بزرگی است).
بازیکنان ایرانی انتخاب بزرگ هستند و همیشه در بین بهترین‌های جهان نیز قرار دارند

*در جام جهانی بعدی کدام تیم‌ها قهرمان می‌شوند و شانس بازیکنان فعلی اسپانیا برای قهرمانی چقدر است؟

من دوست‌دارم در جام جهانی کاپ قهرمانی از آن تیم ما اسپانیا باشد، اما با توجه به اینکه امروزه بسیاری از تیم‌های ملی گزینه‌هایی دارند، به مانند برزیل که از نظر بازیکنان شاید قدرتمندترین تیم جهان را داشته باشد. اما این هم درست است که این به تنهایی نمی‌تواند عامل برنده شدن یک تیم باشد، پرتغال، آرژانتین، روسیه، ایران، قزاقستان، همه آن‌ها بسته به اینکه چگونه به آن جام جهانی برسند، می‌توانند آن را ببرند. نکته مهم این است که یک نمایش عالی ببینیم و دوستداران فوتسال از آن نهایت لذت را ببرند.

*بازی‌های زیادی در سطح ملی انجام دادید، برای کسب عنوان چه چیزی به دست نیاوردید و دوست‌داشتید به چه چیزی برسید؟

بدون شک فتح جام جهانی چیزی است که من بیش از همه می‌خواستم به آن برسم.

*به عنوان مربی دوست‌دارید کدام بازیکنان را در تیم خود ببینید؟

در نهایت ترکیبی از همه چیز، افرادی که بیش از همه متعهد هستند، ارزش‌ها را می‌دانند و به سایرین منتقل می‌کنند، آشکارا با استعداد نیز هستند. اما امروزه شاید بتوان بدون این همه استعداد هم جام را فتح کرد، به همین دلیل است که ترکیبی از هر دو موارد برایم مهم است.

*بهترین و بدترین خاطره شما چیست؟

بهترین خاطره من قهرمانی اروپا ۲۰۱۶ است که توانستیم قهرمان شویم (تیم بسیار متحدی بودیم). بدترین هم شاید وقتی مربوط به زمانی باشد که دچار آسیب‌شدگی شدم و این مساله ناگهان همه چیز را برایم تغییر داد (سال ۲۰۱۹). به نظرم بدترین اتفاقی که ممکن است برای یک بازیکن یا ورزشکار بیفتد این است که آسیب جدی ببیند.
  short_url/vdch6qnzk23nzwd.tft2.html
bayanema.ir/vdch6qnzk23nzwd.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین