تاریخ انتشار : ۱ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۱۷
جالب است ۰
سید محمد حسینی گفت: رضا مراد صحرایی به عنوان وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش به مجلس شورای اسلامی معرفی شد.
صحرایی به‌عنوان وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش به مجلس معرفی شد
به گزارش بیان ما؛  سیدمحمد حسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: آیت الله رئیسی در نامه‌ای به رئیس مجلس، رضا مراد صحرایی را به عنوان وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش معرفی کرد.
حسینی خاطرنشان کرد: آیت الله رئیسی در اجرای اصل ۱۳۳ قانون اساسی، در نامه‌ای به دکتر محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی، رضامراد صحرایی را برای تصدی وزارت آموزش و پرورش به مجلس معرفی کرد.
سوابق آموزشی، علمی، پژوهشی، مدیریتی و برنامه‌های فوری و اولویت دار دکتر رضا مراد صحرایی، پیوست نامه رئیس جمهور به رئیس مجلس است.
فهرست برنامه‌ها و اقدامات اولویت‌دار عبارتند از:
اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، تحول اساسی و کار جذب تربیت و ارتقای سرمایه انسانی آموزش و پرورش، آماده سازی نظامات و ساز و کار‌های راهبردی و مدیریت آموزش و پرورش، ارتقای عدالت آموزشی، به کارگیری ظرفیت‌های درونی و بیرونی مدرسه (مشارکت)، بهینه سازی نظام تامین، تخصیص و مصرف منابع مالی در سطوح مختلف نظام آموزش و پرورش، استانداردسازی و توسعه فضا، تجهیزات و فناوری‌های آموزشی و پرورشی و ارتقای توانمندی‌های تربیتی خانواده‌ها از مهمترین برنامه‌های دکتر صحرایی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش است.
معاون پارلمانی رئیس جمهور همچنین اظهار امیدواری کرد که طبق آیین نامه داخلی مجلس، پس از بررسی برنامه‌های وزیر پیشنهادی در کمیسیون آموزش، در اسرع وقت جلسه رای اعتماد به دکتر صحرایی برگزار شود.
  short_url/vdcbgwb8arhb8gp.uiur.html
bayanema.ir/vdcbgwb8arhb8gp.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین