تاریخ انتشار : ۱ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۵۳
جالب است ۰
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: در دهه‌های گذشته برای کاهش زاد و ولد سالانه ۲۰۰ میلیارد تومان در کشور هزینه می‌شد که عدم مدیریت و تدبیر غلط سال‌های گذشته درباره امروز کشور را با مشکل مواجه کرده است.
سالانه ۲۰۰ میلیارد تومان برای کاهش جمعیت هزینه می‌شد
به گزارش بیان ما؛  آیت الله دری نجف آبادی امروز در همایش گرامیداشت هفته جمعیت در دانشگاه علوم پزشکی اظهار کرد: باید در تمام مسائل کشور از جمله جمعیت و جوانی تدبیر کرد چرا که تدبیر نیمی از عقل و معیشت است.
وی با بیان اینکه بحث بهره‌وری یکی از مسائل مهم کشور است، افزود: متاسفانه بهره‌وری در کشور بسیار پایین است؛ در بحث انرژی و منابع کشور وضعیت بسیار نگران‌کننده است؛ اگر بهره‌وری در سرمایه‌ها صورت نگیرد دچار مشکلات مضاعفی در آینده می‌شویم.
 بهره‌وری آب در کشاورزی تنها ۴۰ درصد است
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بیان کرد: در بخش کشاورزی حدود  ۹۰ میلیون متر مکعب آب مصرف می‌شود اما میزان بهره‌وری آب در این بخش تنها ۴۰ درصد است؛ باید با استفاده از آبیاری نوین و به روز از هدر رفت آب جلوگیری کرد.
دری نجف آبادی با بیان اینکه در کشور ما در مصرف مواد اولیه بسیار اسراف صورت می‌گیرد ادامه داد: در بحث نان کشور، دولت و مجلس باید با قدرت نسبت به افزایش کیفیت آن وارد شوند؛ تولید نان با آرد کامل و پخت مناسب آن می‌تواند بسیاری از مشکلات غذایی کشور را حل کند.
 باوجود 2 میلیون مسکن خالی همچنان مسکن می‌سازیم
وی با اشاره به موضوع مسکن بیان کرد: در بحث مسکن نیز متاسفانه تدبیر لازم صورت نمی‌گیرد در حالی که در کشور حدود دو میلیون مسکن خالی وجود دارد ولی همچنان در حال ساخت و ساز مسکن هستیم که این امر ریشه در تورم در مسکن دارد که خود باعث می‌شود سرمایه‌ها به جای تولید به سمت ساخت مسکن برود.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به نرخ رشد جمعیت و فرزندآوری و علل پایین بودن آن گفت: در بحث جمعیت در گذشته به علت عدم مدیریت تصمیماتی گرفته شد که باعث مشکلات امروزه شده، نرخ زاد و ولد کشور بسیار پایین است و در آینده کشور را دچار مشکل می‌کند.
دری نجف آبادی اظهار کرد: یکی از مشکلات جمعیت، ازدواج است که این امر نیز نیاز به تدبیر ویژه دارد؛ فرزند عزت، شرافت و موجب سربلندی انسان و جامعه انسان است. فرزندی مشکل نیست بلکه یک سرمایه است و اسلام به داشتن سرمایه با عزت تأکید کرده است.
وی افزود: در کشور در دهه‌های گذشته برای کاهش زاد و ولد سالانه ۲۰۰ میلیارد تومان هزینه می‌شد؛ تدبیرهایی که در سال‌های گذشته در خصوص جمعیت گرفته شد، غلط بود و امروز کشور را با مشکل مواجه کرده است.
  short_url/vdcdfj0fkyt0fz6.2a2y.html
bayanema.ir/vdcdfj0fkyt0fz6.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین