تاریخ انتشار : ۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۱۵
جالب است ۰
ساکنان یک محله در شهر توس وقتی دیدند جوان ۲۰ ساله‌ای خودش را از پشت‌بام خانه ویلایی به پایین پرت کرد و او را با دست و پای شکسته به بیمارستان رساندند، هرگز تصور نمی‌کردند این آغاز عملیات نجات ۱۳ گروگان است.
تصاویر نجات ۱۳ گروگان از خانه وحشت در توس مشهد
به گزارش بیان ما؛ یکی از روزهای بهمن پارسال، ‌مردی به اداره پلیس پایتخت رفت و گفت برادرش را گروگان گرفته‌اند. وی توضیح داد: ما اهل کشور افغانستان هستیم و در کرج زندگی می‌کنیم. برادر ۲۰ساله‌ام کارگر ساختمانی بود که آخرین بار فردی با او تماس گرفت و به بهانه اینکه کار مناسبی برایش پیدا کرده، ‌از او خواست خودش را به تهران برساند.
مرد جوان ادامه داد: برادرم راهی تهران شد و دیگر برنگشت. چند روز بعد فردی با ما تماس گرفت و برای آزادی برادرم درخواست ۲۰۰میلیون تومان پول کرد. ما این مبلغ را نداشتیم  اما آدم‌ربایان تهدید کردند که جان برادرم را می‌گیرند. حتی فیلم شکنجه‌هایش را برای ما می‌فرستادند تا اینکه حدود ۱۰۰میلیون تومان  به‌حساب شان واریز کردیم اما خبری از آزادی برادرم نشد. 
به‌دنبال این شکایت، مأموران به سراغ فردی که پول به حسابش واریز شده بود رفتند. او ساکن مشهد بود و می‌گفت: به مقابل کنسولگری افغانستان در مشهد رفته بودیم که یکی از هموطنانم به سراغم آمد. او گفت که قصد خرید دلار دارد و قرار است فردی برایش پول واریز کند اما کارت عابربانک ندارد. بعد پیشنهاد کرد که کارتم را در اختیارش قرار دهم و در ازای این کار دستمزدی دریافت کنم. من هم کارتم را دادم و فردی به‌حساب او ۱۰۰میلیون تومان واریز کرد و وی دلار خرید. بعد هم مبلغی به من داد و خبر نداشتم که وی در ماجرای گروگانگیری دست دارد.

رهایی

درحالی‌که تلاش پلیس برای پیدا کردن مخفیگاه آدم‌ربایان ادامه داشت، مدتی قبل ‌ساکنان خیابانی در شهر توس مشهد صحنه عجیبی را دیدند؛ جوان ۲۰ساله‌ای خودش را از پشت‌بام خانه ویلایی به پایین پرتاب کرد. او کسی جز جوان گروگان نبود که در این خانه زندانی بود. او از ناحیه دست و پا دچار شکستگی شد و با کمک شاهدان به بیمارستان انتقال یافت.
وقتی مأموران راهی بیمارستان شدند، پسر جوان که به‌شدت مضطرب بود، گفت: به جز من، ۱۳نفر دیگر در خانه‌ای که از آنجا پایین پریدم زندانی هستند.
وی ادامه داد: آنها به بهانه کار مرا به مشهد انتقال دادند و در خانه‌ای زندانی‌ام کردند. به جز من چند نفر از همشهریانم در خانه زندانی بودند و آدم‌ربایان از خانواده‌هایشان اخاذی می‌کردند.
ماموران وارد خانه شدند و ۱۳جوان افغانستانی را که در آنجا گروگان بودند، نجات دادند. آدم‌ربایان فرار کرده بودند و در تحقیقات مشخص شد که گروگان‌ها در جست‌وجوی کار قدم در مخفیگاه آدم‌ربایان گذاشته و آنها دست به اخاذی از خانواده‌هایشان زده بودند. تحقیقات در این پرونده ادامه دارد.
گروگانگیری 13 جوان افغانستانی در توس
گروگانگیری 13 جوان افغانستانی در توس

گروگانگیری 13 جوان افغانستانی در توس
گروگانگیری 13 جوان افغانستانی در توس

گروگانگیری 13 جوان افغانستانی در توس
short_url/vdcfecdyyw6dyxa.igiw.html
bayanema.ir/vdcfecdyyw6dyxa.igiw.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین