کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

رئیس سازمان زندان‌ها:

زندان‌ها از مناطق مسکونی به خارج از شهرها منتقل شوند

3 خرداد 1402 ساعت 14:05

رئیس سازمان زندان‌ها با تاکید بر لزوم اصلاح‌وتربیت و بازسازگاری زندانیان، نیاز به فضای مناسب و مکان استاندارد را امری ضروری دانست و بر انتقال زندان‌ها به خارج از بافت مسکونی و مناطق شهری تاکید کرد.


به گزارش بیان ما؛  رئیس سازمان زندان‌ها و استاندار فارس شب گذشته در گفتگو با یکدیگر بر همکاری‌ها و تعامل بیشتر به ویژه انتقال زندان‌های حاضر در مناطق شهری برای خروج از بافت مسکونی تأکید کردند.
در این نشست محمدی با تقدیر از توجهات مقامات قضایی و اجرایی استان‌ها در حوزه تعالی زندانبانی گفت: هدف ما اصلاح‌وتربیت و بازسازگاری زندانیان است و برای تحقق این رسالت، نیاز به فضای مناسب و مکان استاندارد امری ضروری است.
وی افزود: در این‌ ارتباط مصوبه مولدسازی اموال و دارایی دولت، یک فرصت طلایی است تا باتوجه به آسیب‌هایی که وجود زندان برای شهروندان دارد، زندان‌های فرسوده را به خارج از شهرها انتقال دهیم.
این مقام قضایی تأکید کرد: مصوبه مولدسازی، ظرفیت مناسبی را برای نگهداری بهتر مددجویان و اجرای برنامه‌های اصلاحی‌وتربیتی دراختیار ما قرار می‌دهد.
اهتمام جدی دستگاه ها جهت تحقق اهداف سازمان زندان ها
در این جلسه محمدهادی ایمانیه نیز با تأکید بر اهتمام جدی مدیران دستگاه‌های اجرایی استان برای تحقق اهداف سازمان زندان‌ها بیان کرد: ما نیز بطور جدی دغدغه حمایت از خانواده زندانیان را داریم بنابراین هرکاری بتوانیم برای کمک به آنان خواهیم کرد.
استاندار فارس خاطرنشان ساخت: در ساختار فیزیکی زندان‌ها باتوجه به نگاه فرهنگی و اصلاحی و تربیتی که ریاست سازمان زندان‌ها دارد، حتی می‌توان معماری مناسب را با استفاده از نظرات متخصصین دخیل کرد تا زندان به شهر تربیت مددجویان تبدیل شود.
این مقام اجرایی در این نشست خبر داد که با حمایت‌های مالی و معنوی قرار است زنان جرائم غیرعمد را همزمان با عید غدیر از زندان‌های استان آزاد کنند.
گفتنی است در این نشست جمعی از مدیران هردو دستگاه حضور داشتند و با یکدیگر در زمینه همکاری‌های بیشتر به مشورت پرداختند.
 


کد مطلب: 118083

آدرس مطلب :
https://www.bayanema.ir/news/118083/زندان-ها-مناطق-مسکونی-خارج-شهرها-منتقل-شوند

بيان ما
  https://www.bayanema.ir