تاریخ انتشار : ۴ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۵۸
جالب است ۰
استقلال در دیداری کاملا برتر و با ارائه یک نمایش تحسین برانگیز، توانست با چهار گل نساجی را شکست داده و راهی دیدار فینال جام حذفی شود.
استقلال ۴ - ۰ نساجی/استقلال با دبل محبی به فینال جام حذفی رسید
به گزارش بیان ما؛ در نخستین دیدار از مرحله نیمه نهایی جام حذفی، استقلال در استادیوم آزادی پذیرای نساجی شد. آبی پوشان برای چهارمین بار در این فصل به مصاف حریف خود رفتند که حاصل آن، ۲ پیروزی و یک تساوی برای تیم ساپینتو بوده است.
استقلال آخرین دیدار خود در لیگ برتر را با پیروزی شگفت انگیز ۷ بر یک به پایان رساند. آبی‌ها با غلبه بر تراکتور، ملوان و پارس جنوبی جم توانسته اند راهی دیدار مرحله نیمه نهایی شوند و امروز نیز با استفاده از فرصت میزبانی  تا راهی بازی فینال شد.
در سمت مقابل نیز نساجی برای دومین سال پیاپی به بازی نیمه نهایی رسیده است. مدافع عنوان قهرمانی و نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا، تیم‌های فجرسپاسی، آلومینیوم اراک و پیکان را از پیش روی برداشته، ولی در آخرین بازی خود و در قائمشهر، با چهار گل مغلوب پرسپولیس شد تا این تیم جام قهرمانی را بالای سر ببرد.
تیم فوتبال استقلال امروز از ساعت ۱۸:۳۰ در ورزشگاه آزادی به مصاف تیم نساجی مازندران رفت. 
داوران
حسن اکرمی، مهدی عالیقدر، محمدرضا مدیرروستا، عبدالنبی پورخلف ناظر: رضا سخندان
ترکیب استقلال
سید حسین حسینی، صالح حردانی، رافائل سیلوا، عارف غلامی، جعفر سلمانی، روزبه چشمی، آرش رضاوند، مهدی مهدی‌پور، محمد محبی، مهدی قایدی و ارسلان مطهری
ترکیب نساجی
علیرضا حقیقی، احسان قهاری، سعید غلامعلی بیگی، ایوب کلانتری، حامد شیری، متین کریم‌زاده، مهرداد عبدی، علیرضا ابراهیمی، احمد موسوی، محمدرضا مهدی‌زاده و رضا جعفری
دقایق حساس
نیمه اول
دقیقه ۴: یک ارسال زمینی از ارسلان مطهری به محوطه جریمه، به قایدی رسید، اما این بازیکن با یک حرکت دامی زیبا، توپ را رها کرد تا به سلمانی برسد، ولی ضربه او کم جان بود و حقیقی آن را به راحتی مهار کرد.
دقیقه ۷: آرش رضاوند با یک حرکت پا به توپ تا پشت محوطه جریمه پیش رفت که شوت او به شکل خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۱۱: کرنر ارسالی بازیکنان نساجی با ضربه سر بسیار بد حامد شیری همراه شد و توپ از خط طولی به بیرون رفت.
دقیقه ۱۲: مهدی قایدی پس از یک سر توپ، سیداحمد موسوی را از پیش رو برداشت که شوت محکم این بازیکن با تکل علیرضا ابراهیمی دور شد.
دقیقه ۱۴: محمد محبی با حرکتی انفرادی وارد محوطه جریمه شد که شوت او از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۱۷: غلامعلی بیگی در پشت محوطه جریمه استقلال اقدام به شوت زنی کرد که توپ او با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۲۰: مهدی مهدی پور پس از دریافت پاس سلمانی روی قوس محوطه جریمه، با چرخشی دیدنی ضربه اش را به سمت دروازه زد که توپ او با اختلافی میلی متری از کنار تیرک به بیرون رفت.
دقیقه ۲۲: مهدی قایدی از پشت محوطه جریمه اقدام به شوت زنی کرد که شلیک دیدنی او با واکنش فوق العاده علیرضا حقیقی به کرنر رفت.
استقلال یک – نساجی صفر (دقیقه ۲۳: آرش رضاوند): ارسال کرنر مهدی مهدی پور روی قوس محوطه جریمه با ضربه سر ارسلان مطهری همراه شد که آرش رضاوند با حضور به موقع در دهانه دروازه، با ضربه سر دروازه نساجی و حقیقی را باز کرد.
 
 
 
 
استقلال ۲ – نساجی صفر (دقیقه ۳۳: علیرضا ابراهیمی – گل بخودی): آرش رضاوند با توپ گیری خوب از سعید غلامعلی بیگی، قصد داشت با یک پاس در عمق، مهدی قایدی را صاحب توپ کند که با تکل علیرضا ابراهیمی مسیر توپ عوض شد و علیرضا حقیقی که برای گرفتن توپ از دروازه خارج شده بود، نتوانست روی تغییر مسیر ناگهانی توپ واکنش خوبی نشان دهد و توپ وارد دروازه شد.
 
 
 
 
دقیقه ۲۶: ارسلان مطهری روی اشتباه مدافعین حریف صاحب توپ شد که شوت او از کنار دروازه راهی خارج از زمین شد.
دقیقه ۳۲: نساجی روی یک ضدحمله سرعتی صاحب موقعیت شد که شوت رضا جعفری با اختلاف بسیار کمی از کنار تیرک دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۴۱: حامد شیری پس از دفع توپ ناقص مدافعان استقلال توانست دروازه حسینی را باز کند، ولی کمک داور پیش از آن اعلام آفساید کرده بود.
 
 
 
 
 
 
دقیقه ۴۲: استقلالی‌ها صاحب یک کرنر شده و با شروع سریع قصد داشتند دروازه نساجی را باز کنند که ضربه محکم محبی در دهانه دروازه با برخورد به یکی از مدافعان راهی کرنر شد.
دقیقه ۴۵: جعفر سلمانی از سمت چپ وارد محوطه جریمه شد که شوت او با اختلاف ناچیزی از کنار تیرک دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۴۵+۳: مهدی قایدی از سمت راست یک توپ را به روی دروازه ارسال کرد که ضربه او نزدیک بود مستقیما به گل تبدیل شود، ولی به شکل خطرناکی روی تور دروازه فرود آمد.
مهدی مهدی‌پور با کارت زردی که در نیمه اول دریافت کرد، فینال جام حذفی را به دلیل محرومیت از دست داد.
نیمه دوم:
استقلال ۳ – نساجی صفر (دقیقه ۵۷: محمد محبی): پس از شوت مهدی قایدی که توسط مدافعین نساجی دفع شد، توپ به خود این بازیکن رسید و او مهدی پور را صاحب موقعیت کرد. این بازیکن نیز با یک پاس، حردانی را از سمت راست به راه انداخت که شوت او پس از واکنش علیرضا حقیقی به تیرک دروازه برخورد کرد و مقابل محبی قرار گرفت که بازیکن بوشهری آبی‌ها با یک ضربه سر، دروازه نساجی را برای بار سوم باز کرد.
 
 
 
 
 
دقیقه ۶۰: شوت صالح حردانی از سمت راست، پس از برخورد به پای مدافع نساجی، برابر قایدی قرار گرفت که ضربه این بازیکن در برابر دروازه، به بیرون رفت.
دقیقه ۷۵: پاس خوب زبیر به سمت چپ، نصیب جلالی شد و او با عبور از سد مدافع روبروی خود، یک پاس خوب را برای شهباززاده ساخته و پرداخته کرد که شوت سجاد از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۷۷: بازیکنان نساجی موقعیت فوق العاده‌ای را از دست دادند. یک ارسال به روی دروازه پس از برخورد به بازیکنان داخل محوطه جریمه، به علی داوران رسید، ولی توپ روی پای او جفت و جور نشد که ضربه او از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۷۹: روی اشتباه و تعلل مدافعین استقلال و در صدر آن‌ها رافائل سیلوا، آداما نیان صاحب موقعیت شد، ولی ضربه او با واکنش حسینی راهی کرنر شد.
دقیقه ۸۳: یک ارسال کرنر به روی دروازه استقلال پس از ضربه سر محمدرضا مهدی زاده، به شکل خطرناکی از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۸۷: روی پاس دیدنی قایدی، محمد محبی با عبور از خط دفاعی حریف در موقعیت تک به تک با حقیقی قرار گرفت که ضربه چیپ او با کمترین فاصله ممکن به بیرون رفت.
استقلال ۴ – نساجی صفر (دقیقه ۸۸: محمد محبی): وینگر بوشهری یک دقیقه پس از موقعیتی که از دست داد، دقیقا به همان شکل به گل رسید. پاس در عمق سجاد شهباززاده به محبی رسید و او در مصاف تک به تک با حقیقی، با یک ضربه چیپ توانست دروازه حریف را باز کرده و تیمش را به گل چهارم برساند.
 
 
 
 
 
دقیقه ۹۰+۳: ارسال کرنر جلالی با ضربه سر محمد محبی از کنار دروازه به بیروت رفت.
نخستین دیدار مرحله نیمه نهایی مسابقات جام حذفی بین تیم‌های فوتبال استقلال و نساجی از ساعت ۱۸:۳۰ امروز (چهارشنبه) در ورزشگاه آزادی آغاز شد و با برتری ۴ بر صفر آبی‌پوشان خاتمه یافت.
short_url/vdca6an6649n661.k5k4.html
bayanema.ir/vdca6an6649n661.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین