تاریخ انتشار : ۴ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۱۲
جالب است ۰
سید ابراهیم رئیسی گفت: سیاست ایران همکاری جامع و متوازن با قدرت‌های نوظهور آسیایی، چون چین، هند و اندونزی است.
مذاکرات حول تعرفه ترجیحی بین ایران و اندونزی بعد از ۱۷ سال به نتیجه رسید
به گزارش بیان ما؛آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی پس از سفر به اندونزی در فرودگاه مهرآباد ضمن تبریک به مناسبت دهه کرامت، گفت: سفر اندونزی سفر به کشوری که بیشترین جمعیت مسلمین را در خود جای داده است و جایگاه ممتازی در سازمان «آ. سه. آن» دارد و جایگاه قابل توجهی در منطقه دارد، سفر مهمی بود که ابعاد مختلفی داشت.
وی با اشاره به اینکه اعتمادسازی را شروع کرده‌ایم، افزود: ارتباطات با کشور‌های مختلف براساس سیاست چندجانبه‌گرایی اقتصادی است.
رئیس‌جمهور ادامه داد: سیاست ما در آسیا جامع است و قصد همکاری با قطب‌های نوظهور را داریم، اقتصاد ما و اندونزی مکمل است در این سفر توانستیم ۱۱ سند همکاری میان دو کشور را به امضا برسانیم.
رئیسی تصریح کرد: دست پُری در مذاکرات داشتیم، از این حیث که در ابتدای مذاکرات‌مان کار نویی انجام شد و از تجهیزات پزشکی رو نمایی شد، ۱۲ بیمارستان اندونزی به تجهیزات ساخت ایران مجهز خواهد شد.
وی با بیان اینکه در حوزه‌های پزشکی گام‌های خوبی برداشته‌ایم و قرارداد‌هایی را منعقد کرده‌ایم، گفت: بیش از ۱۷ سال است مذاکرات تعرفه ترجیحی میان دو کشور به نتیجه نرسیده بود که در سفر اخیر این توافق صورت گرفت. 
رئیس‌جمهور اظهار کرد: تهاتر برای رفع موانع تجارت از دیگر اقدامات انجام شده بود، در حوزه انرژی در بخش‌های پایین دستی و بالادستی توافقاتی صورت گرفت.
وی همچنین ادامه داد: در حوزه‌های خارجی، هم در مسائل منطقه‌ای و هم فرامنطقه‌ای دیدگاه مشترکی با مقامات اندونزیایی داشتیم.
short_url/vdcauan6w49n661.k5k4.html
bayanema.ir/vdcauan6w49n661.k5k4.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین