تاریخ انتشار : ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۲۰
جالب است ۰
بذرپاش با اشاره به اجرای طرح نهضت ملی مسکن مبنی بر ارائه زمین به مردم برای ساخت واحد‌های یک طبقه گفت: این اقدام تاثیر قابل توجهی در شکستن احتکار و سوداگری دارد.
تامین زمین ساخت واحد‌های یک طبقه اقدامی برای شکست احتکار و سوداگری
به گزارش بیان ما؛  مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی با اشاره به بخشی از اقدامات انجام شده توسط وزارت راه و شهرسازی در حوزه‌های مختلف فعالیت‌های این سازمان گفت: در حوزه ساخت مسکن در قالب طرح نهضت ملی مسکن با فعالیت شبانه‌روزی همکاران، نتایج قابل توجهی بدست آمده که در مقایسه با سال‌های گذشته می‌توان بزرگی آن را درک کرد.
بذرپاش خاطر نشان کرد: در طرح مسکن مهر که طرح بزرگی بود، ۸ هزار هکتار زمین برای ساخت مسکن به محدوده شهر الحاق شد که در طرح نهضت ملی مسکن تا کنون این رقم به بیش از ۳۱ هزار هکتار زمین رسیده است.
وی با اشاره به سیاست اصلی وزارت راه و شهرسازی مبنی بر ساخت واحد‌های تک طبقه با ارائه زمین به مردم، گفت: این یک اقدام کم سابقه بعد از انقلاب بوده و در شکستن احتکار و سوداگری، جوانی جمعیت و امید آفرینی بین مردم تاثیر قابل شگرفی دارد.
بذرپاش درباره پیشرفت‌های رخ داده در حوزه ریلی هم توضیح داد: بزرگترین اقدام در این حوزه تکمیل کریدور‌های شمال به جنوب و شرق به غرب کشور است که وارد مراحل جدیدی شده است.
وی افزود: تکمیل این کریدور‌ها کاری بسیار بزرگ و بی سابقه است که با همکاری همه کشور‌ها برای استفاده از آن در حال انجام بوده و برای آیندگان و برای فرزندانمان تولید ثروت ملی به دنبال خواهد داشت.
بذرپاش در ادامه به اقدامات بزرگ انجام شده در راستای توسعه ناوگان هوایی اشاره کرد و گفت: با وجود اینکه حوزه هواپیمایی یک حوزه صد در صد تحریمی است، مسیر را رو به جلو طی کرده و دستاورد‌هایی به همراه داشته است.
وی در ادامه در خصوص حوزه بنادر اطهار کرد: استفاده از ظرفیت‌های بنادر با سرمایه‌گذاری بخش عمومی، بخش خصوصی و کشور‌های خارجی در اولویت وزارت راه و شهرسازی قرار دارد.
بذرپاش ادامه داد: در حوزه شهرسازی و بافت فرسوده نیز بسته ۱۹ گانه‌ای در اسفند ماه ابلاغ شد.
وی افزود: اجرای این بسته جهشی را در تولید مسکن ایجاد خواهد کرد و علاوه بر افزایش ایمنی واحد‌های مسکونی که برکات قابل توجهی برای نجات جان انسان‌ها دارد، رشد تولید مسکن، تولید شغل و کسب و کار را هم به ارمغان خواهد داشت.
بذرپاش تاکید کرد: یکی از بهترین روش‌های تولید مسکن ساخت و ساز‌ها و نوسازی بافت فرسوده است.
وی به مصوبه اخیر وزارت راه و شهرسازی اشاره کرد و گفت: بر اساس این مصوبه هر زمینی که بیش از ۱۰ سال از کاربری مسکونی آن گذشته و ساخت و ساز در آن انجام نشده باشد باید تغییر کاربری دهد که با این کار رونقی در ساخت و ساز ایجاد خواهد شد.
وزیر راه و شهرسازی همچنین درباره اقدامات انجام شده در حوزه راهداری گفت: غیر از اصلاح نقاط حادثه خیز، ابرپروژه‌های ارزشمندی در حال اجراست که به زودی اطلاع رسانی خواهد شد.
  short_url/vdcdfj0fxyt0fs6.2a2y.html
bayanema.ir/vdcdfj0fxyt0fs6.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین