تاریخ انتشار : ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۳۹
جالب است ۰
به دنبال افزایش عملیات مقاومتی فلسطینیان رسانه‌های صهیونیستی اعلام کردند که اسرائیل هیچ راه حلی برای مقابله با عملیات فلسطینیان ندارد.
به گزارش بیان ما؛ عملیات مقاومتی اخیر در نزدیکی شهرک صهیونیستی «حرمیش» در شمال طولکرم که به هلاکت یک شهرک‌نشین صهیونیست منجر شد، واکنش‌های گسترده‌ای را در میان کارشناسان نظامی در رسانه‌های صهیونیستی به دنبال داشت.

به گزارش خبرگزاری شهاب، تحلیلگران نظامی رژیم صهیونیستی تشدید عملیات مقاومتی فلسطینیان در کرانه باختری را نشانه افزایش جسارت مجریان این عملیات دانستند و اعلام کردند که تل آویو راه‌حلی برای مقابله یا این عملیات‌ها ندارد.

در همین راستا «یوسی یهوشع» تحلیلگر نظامی روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارانوت» اعلام کرد که عملیات مقاومتی فلسطینیان در حال افزایش است و ارتش اسرائیل بدون داشتن یک راه حل جادویی جهت پایان‌دادن به عملیات فلسطینیان، با دشواری‌های روزافزونی مواجه است.

«هیلل روزن» تحلیلگر نظامی شبکه ۱۴ رژیم صهیونیستی نیز تاکید کرد که اسرائیل مجبور است نیرو‌های زیادی را برای بازداشت عاملان این عملیات مستقر و از فناوری پیشرفته برای انجام این کار استفاده کند.

«روعی شارون» تحلیلگر امور عربی شبکه صهیونیستی کان نیز تاکید کرد که نکته قابل توجه، این است که در سال‌های گذشته ما شاهد تیراندازی در تاریکی، از فاصله دور و عملیات با خودرو در تقاطع‌ها بودیم. اما در عملیات اخیر، جرأت و شهامت عاملان عملیات‌های تیراندازی افزایش یافته است. طی ماه‌های گذشته متوجه شده‌ایم که عاملان برای تیراندازی به خودرو‌های شهرک‌نشینان نزدیک می‌شوند و علیرغم اینکه متوجه می‌شوند نیرو‌های ارتش در نهایت به آن‌ها می‌رسند، اصرار دارند که جراحات جانی و مهلکی وارد کنند.

«تسفی یحزکیلی» تحلیلگر امور عربی در شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز تاکید کرد که ما راه حلی برای مقابله با عملیات فلسطینیان نداریم. ما نمی‌دانستیم که گروه‌های مقاومت همچون عرین الأسود در کرانه باختری در حال شکل گیری است. فلسطینیان عملیاتی انجام می‌دهند و به نظر می‌رسد که زیرساخت‌ها و هسته‌های مقاومت بسیار بزرگ است، علاوه بر اینکه توانایی آن‌ها برای عملیات افزایش یافته است.

دو روز گذشته، منابع صهیونیستی از عملیات تیراندازی در نزدیکی شهرک صهیونیستی «حرمش» در شمال طولکرم خبر دادند. در این عملیات یک شهرک نشین صهیونیست به شدت زخمی شد.

گردان‌های قدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز امروز با صدور بیانیه‌ای در باره عملیات ضد صهیونیستی اعلام کرد که مجاهدان قهرمان ما با یاری و توفیق الهی توانستند نظامیان صهیونیست و خودرو‌ها و تجهیزات آن‌ها را در جریان هجوم به اردوگاه طولکرم با گلوله و مواد منفجره مستقیماً هدف قرار دهند.

اخیرا روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارانوت» اعلام کرد که عملیات فلسطینیان در کرانه باختری اشغالی باعث شده است شهرک‌نشینان احساس امنیت خود را از دست بدهند، به‌طوری که آن‌ها به‌طور صریح اعلام می‌کنند که تنها معجزه می‌تواند مانع مرگ آن‌ها شود.

پیش از این «روغل آلفر» نویسنده اسرائیلی در روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» از احساس خستگی و هراس صهیونیست‌ها از بحران موجود در اسرائیل و همچنین تشدید عملیات مقاومتی فلسطینیان نوشت.

وی تأکید کرد: عملیات مقاومتی فلسطینیان افزایش یافته است و این امر وحشتناک به‌نظر می‌رسد. ما از ترس و اضطراب خسته شده‌ایم. اسرائیلی‌ها با تعجب و هراس در خیابان‌ها می‌دوند و سرگردانند. عملیات‌های فلسطینیان در جریان است.

روزنامه «یدیعوت آحارانوت» نیز نوشت که روزانه چندین عملیات فلسطینیان علیه اسرائیلی‌ها صورت می‌گیرد و تعداد عملیات هر روز نسبت به روز قبل بیشتر می‌شود.

رژیم اسرائیل متوجه شده است آنچه در کرانه باختری و قدس رخ می‌دهد یک موج گذرا نیست و جبهه فلسطین تبدیل به یکی از تهدیدات راهبردی اساسی برای اسرائیل در سال جاری شده است. با وجود اختلاف‌نظری که محافل مختلف صهیونیستی در تعیین استراتژی مناسب برای مقابله با وضعیت فعلی دارند، اما همه آن‌ها معتقدند موج تازه عملیات‌های فلسطینیان یکی از خطرناک‌ترین تهدیدات برای تل‌آویو از سال‌های گذشته است.

«عاموس یادلین» رئیس سابق بخش اطلاعات نظامی (امان) و رئیس مرکز مطالعات امنیت داخلی اسرائیل نیز اخیراً با اشاره به تأثیر بالای عملیات‌های استشهادی فلسطینیان بر افکار عمومی شهرک‌نشینان صهیونیست تأکید کرد: انگیزه فلسطینی‌ها برای انجام عملیات همیشه وجود داشته است، اما این‌جا نوع دیگری از جوانان فلسطینی را می‌بینیم. short_url/vdciqvazrt1azp2.cbct.html
bayanema.ir/vdciqvazrt1azp2.cbct.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین