تاریخ انتشار : ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۱۴
جالب است ۰
فرمانده سپاه قدس گفت: شهید محمد رضایی از خط شکنان و پیش قراولان و اُسوه مقاومت و نمونه عزتمندی مردم ایران بود.
«شهید رضایی» اُسوه مقاومت مردم ایران بود
به گزارش بیان ما؛ سردار اسماعیل قاآنی، فرمانده سپاه قدس،  در مراسم یادبود پدر شهید محمدرضایی که در مسجد امام سجاد (ع)  شهرستان شیروان برگزار شد، ضمن تجلیل از مرحوم رمضانعلی رضایی؛ فداکاری، شجاعت، شهامت و مقاومت شهید محمدرضایی را ستود و اظهار کرد: این شهید بزرگوار از برادران جوان غواص دوران جنگ تحمیلی بود که در نبرد ۸ ساله سخت‌ترین امورات را انجام داد، جنگید و در نهایت به شهادت رسید.
وی گفت: شهیدرضایی از خط‌شکنان و پیش‌قراولان دوران ۸ ساله بود و در اسارت نیز با مقاومت در برابر سخت‌ترین شکنجه‌ها، عزتمندی خود را حفظ کرد و در نهایت عزت و عظمتی مضاعف یافت و به شهادت رسید. این شهید والا مقام در اسارت با تحمل شکنجه‌ها اسوه مقاومت و نمونه بارزی از عزتمندی مردم ایران شد. 
فرمانده سپاه قدس افزود: آرزوهای همه‌ی ما این است که مسیر شهدا را ادامه دهیم و نهایت به فیض شهادت نائل شویم. ملت ایران سربلند و با افتخار هستند که در مسیر رسیدن به حکومت جهانی امام‌زمان (عج) حرکت می‌کنند.
گفتنی است شهید محمدرضایی از نیروهای بسیجی اطلاعات عملیات بود که در عملیات کربلای ۴، پس از ضربات سنگینی که به دشمن وارد کرده بود به اسارت درآمد و در اردوگاه اسرا در تکریت عراق توسط دشمن بعثی شناسایی شد و زیر شکنجه‌های سنگین و همه‌روزه، در مقابل دیدگان سایر اسرای ایرانی، بدون این که کمترین اطلاعاتی به دشمن بدهد، استقامت کرد و به شهادت رسید. 
پیکر شهید محمدرضایی که در دوران دفاع مقدس، در پشت اردوگاه دفن شده بود، پس از ۱۳ سال به کشور بازگشت، درحالی‌که هنوز سالم بود.
  short_url/vdcfecdycw6dyma.igiw.html
bayanema.ir/vdcfecdycw6dyma.igiw.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین