تاریخ انتشار : ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۲۲
جالب است ۰
سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، تداوم جمهوریت را یکی از آرمان‌های اصلی امام خمینی(ره) دانست و گفت: مشارکت مردم همواره مورد تاکید امام(ره) بود و ایشان مردم را موتور محرک و تاثیرگذارترین عامل پیشرفت یک کشور دانستند.
امام(ره) مشارکت مردم را تاثیرگذارترین عامل پیشرفت کشور می‌دانستند
به گزارش بیان ما؛  سردار رمضان شریف پیش از ظهر امروز در مراسم بزرگداشت سی و چهارمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در مصلای شهرکرد، گفت: شخصیت‌های بزرگی در جغرافیای ایران در برهه‌های مختلف ظهور و بروز پیدا کردند و مورد اقبال مردم قرار گرفتند و در این میان حضرت امام خمینی(ره) معمار کبیر انقلاب یک چهره آشنا برای همگان است.
امام(ره) احیاگر معنویت و دین‌گرایی برای همه بشریت بود
سخنگوی سپاه پاسداران با بیان اینکه امام خمینی(ره) احیاگر معنویت و دین‌گرایی و ارزش‌ها برای همه بشریت بود، خاطرنشان کرد: با اینکه ۳۴ سال از زمان ارتحال امام خمینی(ره) می‌گذرد اما هنوز بیانات ایشان در وصیت‌نامه سیاسی و الهی، افق روشنی را در مقابل جامعه بشریت نمایان می‌کند.
وی ادامه داد: وصیت‌نامه الهی سیاسی امام خمینی(ره) توانست تعالیم و پیام‌های الهی که برگرفته از قرآن و وحی و منطبق با فطرت انسان‌ها بود را برای مردم احیا کند.
شریف بیان کرد: امام ملت مقاومی را تربیت کرد که از ۶۰ سال گذشته تا امروز علی‌رغم همه توطئه‌ها و دسیسه‌ها صراط مستقیم را رها نکردند و با استقامت و پرداخت هزینه‌های زیاد تلاش کردند تا نظام بالنده‌تر از همیشه پیش برود.
وی تصریح کرد: دشمنان این انقلاب همواره تلاش کردند که راه امام(ره) را جور دیگری بیان کنند اما به برکت نور ولایت، رهبر این انقلاب آرمان‌های امام(ره) را دنبال می‌کنند و ذره‌ای از راه ایشان کوتاه نیامده‌اند.
«استقلال» واژه پرتکرار در وصیت سیاسی الهی امام(ره)
شریف با اشاره به اینکه واژه «استقلال» بیشترین تکرار را در وصیت سیاسی الهی امام(ره) داشته است، اظهار داشت: ملت ایران همواره استقلال خود را در همه زمینه‌ها حفظ کرده‌اند و رهبر معظم انقلاب نیز همواره استقلال کشور را به مردم گوشزد و از مسئولان مطالبه می‌کنند.
سخنگوی سپاه پاسداران تداوم جمهوریت را یکی از آرمان‌های اصلی امام خمینی(ره) دانست و گفت: مشارکت مردم همواره مورد تاکید امام(ره) بود و ایشان مردم را موتور محرک و تاثیرگذارترین عامل پیشرفت یک کشور دانستند، رهبر معظم انقلاب نیز همواره مردم را به عنوان سرمایه اصلی می‌دانند و تاکید دارند که مردم محور حرکت و سرمایه جمهوری اسلامی ایران هستند.
وی با اشاره به اینکه غلفت نکردن از دشمن یکی از تدابیر حکومتی امام خمینی(ره) بوده است، افزود: خانم رایس وزیر امور خارجه سابق آمریکایی‌ها زمانی که در اوج قدرت بودند گفته بود که ما به دنبال آن هستیم که مدل حکومتی کشورهای پیرامون ایران را تغییر دهیم تا نگاه مردم از انقلاب اسلامی برگردد اما همان فرد ۲۵ سال بعد در اظهاراتش گفته بود که ما با تمام توان و ظرفیت‌ها برنامه‌‌ریزی می‌کنیم اما یک سخنرانی رهبر انقلاب ما را به نقطه شروع پرتاب می‌کند.
وی با اشاره به ضرورت جهاد تبیین برای خنثی‌سازی اهداف دشمن بیان کرد: دشمن همواره در تلاش است به ملت ایران بگوید اگر انقلاب صورت نگرفته بود اوضاع جامعه بهتر بود و شاه شما را به دروازه‌های تمدن هدایت می‌کرد اما کافی است میزان بهره‌مندی مردم از امکانات مختلف را با آن دوران مقایسه کنید.
شریف با بیان اینکه بسیاری از ملت ایران در حال حاضر تصویری از شرایط پیش از انقلاب ندارند، افزود: مستشاران آمریکایی در  طول سالیان دراز دارایی مملکت را به غارت بردند اما امام خمینی(ره) توانست کشور را از لوث وجود این افراد پاک کند و به دست صاحبان اصلی خود یعنی ملت ایران برساند.
سخنگوی سپاه پاسداران با اشاره به ضرورت بازخوانی تاریخ، تصریح کرد: ملت ما هشت سال با دست خالی در مقابل دشمنان ایستادگی کرد و با حفظ امنیت کشور اجازه نداد یک وجب از خاک ایران به دست بیگانه بیفتد اما متاسفانه در همان دوران شاهنشاهی قسمتی از ایران جدا شد و شاه و عواملش عرضه اداره یک کشور را نداشتند.
تربیت‌یافتگان مکتب امام خمینی(ره) مرزهای امنیتی ایران را فرسنگ‌ها جا‌به‌جا کردند
وی اظهار داشت: امام خمینی(ره) فرزندانی تربیت کرد که با تمام وجود به این کشور پایبند بودند و در جنگ تحمیلی افتخارات بزرگی آفریدند و پس از آن نیز تربیت‌یافتگان این مکتب چهره‌ای برجسته همچون حاج قاسم عزیز را به دنیا عرضه کردند که توانست مرزهای امنیتی ملت ایران را فرسنگ‌ها جابه‌جا کند.
شریف ادامه داد: کشورهایی که تا دیروز از داعش جنایتکار حمایت می‌کردند امروز پذیرفته‌اند تدبیری که رهبر معظم انقلاب دارند راه درست بوده است، لذا باید قدر نعمت ولایت و رهبری را دانست که با تدابیر حکیمانه ملت ایران را همواره به بالاترین مرتبه سوق می‌دهند.
وی با اشاره به اینکه برخی از سر جهالت، حسادت و لجاجت به مخالفت با اصل انقلاب می‌پردازند و عملکرد نظام را زیر سوال می‌برند، گفت: انقلاب به برکت‌ آرمان‌های روشن و خون شهدا و با استقامت همواره به پیش می‌رود و افق آینده انقلاب مثل آفتاب روشن نسل جدید را در گام دوم هدایت می‌کند.
ایران اسلامی در اوج پیشرفت و اقتدار است
شریف با بیان اینکه ملت ایران موانع سختی را پشت سرگذاشتند و هیچ‌گاه از مواضع خود عقب‌نشینی نکردند، توضیح داد: امروز به برکت تدابیر رهبر انقلاب و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران قدرت نظامی این ملت در اوج پیشرفت و اقتدار است و می‌تواند تجهیزات آمریکایی را به آسانی از بین ببرد و این نشان‌دهنده قدرت جمهوری اسلامی است.
سخنگوی سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی به مرحله شکوفایی و بالندگی رسیده است و دشمنان این نظام سردرگم شده و از این همه شکست سرگیجه گرفته‌اند، برای مثال همین داعش که با تمام طراحی‌های عظیم و هزینه‌های زیاد شکست خورد و نابود شد.
آرمان‌های امام خمینی(ره) راهنمای مجسم ما در گام دوم انقلاب است
وی با اشاره به اینکه آرمان‌های امام خمینی(ره) در گام دوم انقلاب راهنمای مجسم ماست، ادامه داد: پیروزی از آن ماست و ما در تمام بحران‌های مختلف توانسته‌ایم طعم پیروزی را بچشیم و شاهد ناامیدی و افسردگی ژنرال‌های بعث، کموله، دموکرات، منافقین، داعش، آمریکایی‌ها و هم‌پیمانانشان باشیم.
شریف یادآور شد: این پیروزی‌ها به برکت فرمانبرداری از رهبر معظم انقلاب بوده است لذا ما باید از این امانت به خوبی پاسداری کنیم و با دل و جان گوش و چشم به تدابیر ایشان بسپاریم و این راهی است که پشیمانی ندارد.
  short_url/vdcgz79qnak9qt4.rpra.html
bayanema.ir/vdcgz79qnak9qt4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین