تاریخ انتشار : ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۵۴
جالب است ۰
رضایی گفت: به رغم اینکه اجازه واردات خودرو به کشور صادر شده، تولید کنندگان با ارتقای کیفیت و افزایش تولید، علاوه بر تامین نیاز داخلی، صادرات را در دستور کار خود قرار دهند.
انتقاد معاون اقتصادی رئیس جمهور از صنعت خودروسازی/ صادرات خودرو در دستور کار تولید کنندگان باشد
به گزارش بیان ما؛  رضایی معاون اقتصادی رئیس جمهور پس از بازدید از دو واحد صنعتی و تولیدی شهرک صنعتی سمنان گفت: تحرک تولید در دو سال اخیر با بازگشت مجدد واحد‌های تولیدی تعطیل به چرخه فعالیت و افزایش نوبت کاری برخی واحد‌های فعال در شهرک‌های صنعتی کشور محسوس و مشهود است.

وی افزود: مطمئن هستیم که با مشارکت و همکاری جهادی صنعتگران و کارآفرینان کشور می‌توانیم در صنایع مختلف طوری به پیشرفت برسیم که تولیدات ایران دارای بازار در کشور‌هایی شوند که قبلا یا حتی همین الان ما وارد کننده محصولات آن هستیم.
رضایی به التهاب موجود در جامعه در بخش بازار خودرو اشاره کرد و با مقایسه توفیقات و دستاورد‌های تجهیزات نظامی کشورمان تصریح کرد: همانطور که بسیاری از کشور‌ها هم اکنون متقاضی دریافت تجهیزات نظامی ایران هستند، در صنایع خودروسازی هم این ظرفیت وجود دارد که علاوه بر پاسخگویی به تقاضای انباشته شده و جبران کمبود تولید، هم از نظر قیمت و هم از نظر کیفیت خودرو‌هایی تولید شود که قابلیت صادراتی ویژه‌ای پیدا کند.
او با اشاره به ظرفیت‌های مهم صنعتی موجود در کشور و پیشرفت‌های کشورمان در صنایع پهپادی، موشکی و نظامی تصریح کرد: انتظار می‌رود که در صنعت خودروسازی بهتر از صنایع پهپادی، موشکی و نظامی عمل کنیم.
رضایی بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران امروز در جهان حرف برای گفتن دارد و بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا وسایل، تجهیزات، پهپاد نظامی و موشکی از ایران درخواست می‌کنند.
وی همچنین اعطاء اختیارات اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی یادآور شد و خاطرنشان کرد: در صورتی که سران سه قوه به ۴ موضوع مورد نظر رهبری یعنی اصلاح نظام بانکی، ساختار بودجه کشور، تولید و سرمایه گذاری و توجه به اقشار آسیب پذیر همکاری مطلوب تری داشته باشند با تحقق اختیارات داده شده در دورنمای اقتصادی، ایران به اندازه ۲۰ سال پیشرفت خواهد داشت.
معاون اقتصادی رئیس جمهور در این بازدید‌ها ابتدا از شرکت نساجی الگانت سمنان تولید کننده انواع نخ و پارچه‌های پرده‌ای بازدید کرد و سپس مراحل مختلف خط تولید شرکت خودروسازی فردا را بررسی و از نزدیک با گفتگوی چهره به چهره با مدیران و مسئولان این کارخانه‌ها با مسائل و مشکلات و تنگنا‌های این صنایع آشنا شد.
  short_url/vdcizvazqt1az52.cbct.html
bayanema.ir/vdcizvazqt1az52.cbct.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین