تاریخ انتشار : ۷ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۱۳
جالب است ۰
خانم‌ها باید بدانند چطور به خانواده همسر خود توجه ویژه‌ای کنند تا جایگاه و منزلت خود را در نزد همسر و خانواده او بالا ببرند.
خانم‌ها بخوانند؛ چگونه با خانواده شوهر رفتار کنیم؟
به گزارش بیان ما؛ رابطه با خانواده شوهر در عین حال که ممکن است استراس‌زا باشد، می‌تواند بخش جذاب و شگفت انگیزی از زندگی زناشویی را تشکیل بدهد. بخش مهمی از روابط شما بعد از ازدواج مربوط به پدر و مادر شوهرتان است که آدم‌های مهم زندگی شما را تشکیل می‌دهند؛ بنابراین مهم است که روی رابطه خود با والدین همسرتان کار کنید و در صورت لزوم مرز‌هایی هم تعیین کنید. اینجاست که سیاست‌های زنانه در برخورد با خانواده شوهر به کارتان می‌آید، و اگر بلد نیستید، نگران نباشید! در این نوشتار بهترین راهکار‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهیم. 
ایجاد یک رابطه درست با خانواده شوهر
ایجاد روابط نزدیک با خانواده شوهر همیشه آسان نیست. اما، یادگیری کنار آمدن با مادرشوهر یا پدرشوهرتان اغلب برای آرامش و سلامت روان شما اهمیت زیادی دارد و به واقع ارزشش را هم دارد چرا که آن‌ها بخش مهمی از روابط شما هستند. در اینجا سیاست‌های زنانه را می‌بینید:
ازدواجتان را در اولویت قرار دهید
وقتی ازدواج کردید، در واقع برای زن یا شوهر شدن ثبت نام کرده‌اید و داماد یا عروس شدن با قلمروی جدید شما همراه بوده است! همیشه بر حفظ یک رابطه سالم با همسرتان به عنوان اولویت شماره یک تمرکز کنید. شما دو نفر یک تیم هستید و باید هنگام رسیدگی به مسائل مرتبط با والدین یکدیگر به عنوان یک جبهه متحد عمل کنید.
 اعمال مرز‌های سالم اهمیت زیادی دارد
شما و همسرتان باید با هم تصمیم بگیرید که در خانواده‌تان چه مرز‌هایی وجود دارد. برای مثال، اگر برای ساعات اولیه خواب فرزندانتان ارزش قائل هستید، ممکن است در میهمانی‌های شبانه شرکت نکنید، حتی اگر روز تولد خواهر شوهرتان باشد.
اگر مادرشوهرتان هر روز به طور سرزده به منزل‌تان می‌آید و شما از آمدن هر روزه او دچار دردسر می‌شوید و کارهای‌تان عقب می‌افتد، با کمال احترام و محبت به او بگویید که می‌تواند جمعه‌ها برای شام به منزل شما بیاید و برنامه کار و بچه‌ها باعث می‌شود وسط هفته نتوانید آن‌طوری که باید از او پذیرایی کنید.
در مقابل خانواده شوهرتان قرار نگیرید
در مقابل مادرشوهر یا پدرشوهرت (یا حتی خواهرشوهر) قرار گرفتن، زمینه را برای به وجود آمدن یک درام درست و حسابی فراهم می‌کند، زیرا باعث می‌شود که آدم بدی به نظر برسید. از این رو سیاست‌های زنانه برای برخورد با خانواده شوهر حکم می‌کند که در چالش‌ها صبوری به خرج دهید و لزوما پاسخ تمام چیز‌هایی را که می‌شنوید، ندهید.

 انتظارات را رها کنید
بیشتر ما این تصویر را در ذهن خود داریم که پدرشوهر یا مادرشوهرمان برای ما و فرزندانمان چه خواهد کرد. اما، این توقع در بسیاری موارد کاملا بی پایه است و نتیجه‌ای ندارد. در نهایت باید این را درک کنیم که ما نمی‌توانیم دیگران را کنترل کنیم.
حتی اگر سخت باشد، کنار گذاشتن کامل انتظارات می‌تواند به شما کمک کند راه‌هایی برای خوشحال شدن از چیز‌های کوچک بیابید. ممکن است خانواده شوهرتان هر جمعه از بچه‌ها نگهداری نکنند تا بتوانید یک شب با همسرتان بیرون بروید، اما همان گهگاهی که پیشنهاد می‌کنند باید قدردان باشید.
خونسردی خود را حفظ کنید
روابط زن و شوهری می‌تواند شگفت انگیز باشد، اما در عین حال می‌تواند استرس زیادی به همراه داشته باشد. در حالی که کاملاً حق دارید که حد و مرز‌ها را تعیین کنید و اجازه که کسی شما را تحقیر کند، اگر بتوانید در لحظات داغ نیز کنترل خوبی روی خودتان داشته باشید، خواهید دید که همه چیز چقدر بهتر پیش می‌رود و تصمیمات‌تان بسیار عاقلانه خواهند بود.
نفس عمیق کشیدن یا حتی چند لحظه بیرون رفتن می‌تواند به شما کمک کند تا ذهن‌تان را خالی کنید و درگیری‌های کوچک را به جر و بحث‌های پر از داد و بیداد نکشید. فقط به یاد داشته باشید که اگر چیزی شما را آزار می‌دهد، بعداً آن را با همسرتان در میان بگذارید و برای یافتن راه حل با یکدیگر همکاری کنید. این یکی از مهم‌ترین سیاست‌های زنانه در برخورد با خانواده شوهر است.
گذشت کنید
اگر رابطه خوبی با همسرتان دارید، سعی کنید دلخوری‌های کوچکی که از خانواده او دارید را ببخشید و فراموش کنید. اگر مادربزرگ هنگام ملاقات به بچه‌های‌تان قند می‌دهد، شاید این چیزی است که می‌توانید در موردش گذشت کنید یا اگر جمله‌ای گفته که ناراحت‌تان کرده است، گاهی می‌توانید گذشت کنید. نکته این است که آرامش خودتان و خانواده‌تان را به هر چیزی ارجح بدانید.
از موضوعات داغ دوری کنید
سعی کنید موضوعاتی مانند سیاست، مذهب یا موضوعات مربوط به فامیل و خانواده و به طور کلی هر چیز بحث برانگیز دیگری را در گفتگو با خانواده همسرتان دور نگه دارید. این افراد بخشی از زندگی شما و فرزندانتان هستند و بنابراین بهتر است از موضوعات داغ خودداری کنید. چه دلیلی دارد که دور همی‌هایتان را با بحث‌های بیهوده خراب کنید.
 به دنبال زمینه مشترک باشید
ممکن است مجبور باشید در مورد ایجاد یک رابطه سالم با خانواده شوهرتان برنامه بچینید. بد هم نیست! در واقع این یکی از بهترین سیاست‌های زنانه در برخورد با خانواده شوهر است! شما باید خودتان این رابطه را مدیریت کنید. سعی کنید چیز‌هایی را پیدا کنید که بتوانید با آن‌ها ارتباط برقرار کنید.
شاید مادرشوهرتان بتواند یک دستور غذای قدیمی خانوادگی را به شما یاد دهد یا اینکه بتوانید برای پدر شوهرتان ویدیو‌هایی از بچه‌هایتان بفرستید. بزرگ‌تر‌ها از تعامل‌های این چنینی با فرزندان‌شان لذت می‌برند. وقتی از مادرشوهرتان می‌خواهید چیزی که بلد است به شما یاد بدهد، حس بسیار خوبی به او می‌دهید؛ و چرا این کار را نکنید؟!
مهر و محبتتان را دریغ نکنید
این مورد از سیاست‌های زنانه برای برخورد با خانواده شوهر را همواره رعایت کنید. روز مادر مبارک! تولدتان مبارک یا روز پدر مبارک! به یاد نگه داشتن روز‌های مهم زندگی پدرشوهر و مادرشوهرتان تاثیر بسزایی در بهبود روابط شما دارد و قطعا اثرات مثبت آن را خواهید دید.
مهم‌تر اینکه فرزندان شما همیشه رفتار شما را می‌بینند و حرف‌هایتان را می‌شنوند، بنابراین مهم است که در تمام تعاملات خود با اعضای خانواده شوهر و بزرگ‌تر‌ها به مهربانی اهمیت دهید.
سلام و احوالپرسی محبت آمیز خود با مادرشوهرتان داشته باشید و همیشه با لحنی محترمانه صحبت کنید، حتی اگر احساس می‌کنید که آن‌ها رفتاری توام با احترام ندارند.
  short_url/vdchiznzk23nivd.tft2.html
bayanema.ir/vdchiznzk23nivd.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما