تاریخ انتشار : ۱۴ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۲۲
جالب است ۰
دولت سوئد امروز اعلام کرد که یک شهروند این کشور بیش از یک سال است که در ایران بازداشت است.
به گزارش بیان ما؛  سوئد روز (دوشنبه) دستگیری یکی از جاسوس‌های خود در ایران را تایید کرد و گفت وی بیش از ۵۰۰ روز است که در ایران زندانی است.
به گزارش روزنامه نیویورک تایمز، این شهروند سوئدی برای دستگاه دیپلماسی اتحادیه اروپا کار می‌کرد.
گفته می‌شود فرد مذکور که «یوهان فلودروس» نام دارد، تاکنون چندین سمت در اتحادیه اروپا را به عهده داشته است. فلودروس از سال ۲۰۱۹ به عنوان دستیار کمیسر اروپایی برای مهاجرت خدمت کرده است. در سال ۲۰۲۱ نیز او به سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا پیوست.
او بهار گذشته در سفری که ادعا می‌کند توریستی بوده به ایران سفر کرده و در ۲۸ فروردین سال ۱۴۰۱ هنگام بازگشت از تهران در فرودگاه بازداشت شد. 
وزارت امور خارجه سوئد اعلام کرد در راستای محرمانه نگه داشتن این پرونده در مورد جزئیات آن اظهار نظر نخواهد کرد. این وزارتخانه مدعی شد: «اگر وزارتخانه به طور علنی درباره اقدامات خود صحبت کند رسیدگی به این پرونده پیچیده می‌شود.»
گفتنی است، مردادماه سال گذشته وزارت اطلاعات کشورمان اعلام کرد این متهم سوئدی چندین بار به ایران سفر کرده و به دلیل «برخی رفتار‌ها و ارتباطات مشکوک» در فهرست مظنونین وزارت اطلاعات قرار گرفته بود. به گفته این وزارتخانه، وی که مدتی تحت نظر وزارت اطلاعات بوده است در انتها با تکمیل مستندات در هنگام خروج از کشور با حکم مرجع قضایی بازداشت شد.
  short_url/vdcgtq9qyak9xx4.rpra.html
bayanema.ir/vdcgtq9qyak9xx4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما