تاریخ انتشار : ۱۴ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۰۲
جالب است ۰
رئیس جمهور عراق ضمن قدردانی از تلاش‌های چین برای احیای روابط تهران و ریاض، گفت همگرایی ایران و عربستان سعودی گامی مثبت در جهت تقویت امنیت و ثبات منطقه است.
همگرایی ایران و عربستان سعودی امنیت منطقه را تقویت می‌کند
به گزارش بیان ما؛ «عبداللطیف رشید» رئیس جمهور عراق همگرایی ایران و عربستان سعودی را برای امنیت منطقه مثبت دانست.

رئیس‌جمهور عراق در مصاحبه با خبرگزاری «شینهوا» چین که شامگاه دوشنبه منتشر شد، گفت: «همگرایی ایران و عربستان سعودی یک گام مثبت در جهت تقویت امنیت، ثبات و صلح است و ما از تلاش‌های چین و عراق بابت این همگرایی قدردانی می‌کنیم».

ایران و عربستان سعودی در ماه مارس گذشته، پس از پنج دور مذاکره امنیتی در عراق و سه دور گفت‌وگو در عمان و وساطت‌های این دو کشور در نهایت در پکن به توافق رسیدند تا روابط دیپلماتیک را از سر بگیرند.

عبداللطیف رشید در بخش دیگری اظهار داشت عراق طی به مدت زیادی با تروریسم دست و پنجه نرم کرده و ما از جامعه بین‌الملل می‌خواهیم برای تداوم مبارزه با تروریسم همکاری کنند.

او همچنین تاکید کرد عراق نیازمند حمایت جامعه بین‌الملل و مشارکت شرکت‌های جهانی در عمران و آبادانی، ساخت‌وساز، توسعه زیرساخت‌ها، آب، انرژی و خدمات دیگر است.

رئیس جمهور عراق توضیح داد: «عراق نیازمند ساخت جاده، پل، سد و همچنین راه‌آهن و دیگر مواردی است که به بهبود زیرساخت‌ها مربوط می‌شود. شرکت‌های چینی می‌توانند در این خصوص از عراق حمایت کنند. روابط ما با چین به خوبی در حال توسعه است و ما از تلاش شرکت‌های چینی و جهانی که در فرایند بازسازی عراق نقش داشتند، قدردانی می‌کنیم».

عبداللطیف رشید در عین حال از اجلاس‌هایی که برای مقابله با تغییرات اقلیمی و آب‌وهوایی برگزار می‌شود، استقبال کرد و اشاره کرد که این کنفرانس‌ها تاثیر بسزایی بر سلامت انسان‌ها و نسل‌های آینده خواهد داشت. short_url/vdcdkf0fkyt0xx6.2a2y.html
bayanema.ir/vdcdkf0fkyt0xx6.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین