تاریخ انتشار : ۱۴ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۲۱
جالب است ۰
اخیرا نامه ای از جانب سرپرست مرکز نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت در خصوص محرومیت دائم حسین روازاده از اشتغال به حرفه پزشکی ابلاغ شده است.
به گزارش بیان ما؛  یکی از افرادی که پزشک عمومی است و حتی شماره نظام پزشکی هم دارد، روی به طب سنتی و درمان بیماران از طریق طب سنتی آورده است. 
سازمان نظام پزشکی سه بار وی را از طبابت و حرف وابسته به پزشکی محروم کرده است و پس از ارجاع این حکم به قوه قضائیه، بار اول و آخر این پزشک عمومی و فعال در حوزه طب سنتی از اتهامات تبرئه و تنها بار دوم محکوم شده است. 
وزارت بهداشت در نامه‌ای خطاب به تمام داروخانه‌ها و صندوق‌های بیمه گر، محرومیت دائم وی از اشتغال به حرف پزشکی و وابسته در سراسر کشور را اعلام کرده است.
موضوع مهم این است که نامه مد نظر یک نامه درون سازمانی بوده و استناد این نامه به حکم قوه قضائیه نبوده است. مسئله بعدی این که محرومیت از طبابت توسط قوه قضائیه رد شده و برائت فرد مذکور توسط مراجع قضائی در بار اول و سوم اعلام شده است و تنها یک بار به محرومیت محکوم شده است. وزارت بهداشت بدون در نظر گرفتن احکام اول و سوم تنها به حکم دوم یعنی محرومیت از طبابت در زدن نامه بسنده کرده است. 
حسین روازاده گفت: سازمان نظام پزشکی به دلیل دخالت در طب مدرن، سه بار حکم محرومیت از طبابت من را صادر کرده است و این حکم در قوه قضائیه بررسی شد. بار اول و آخر تبرئه شدم و تنها در حکم بار دوم از طبابت  محروم شده‌ام. بر اساس حکم شرعی و قانونی، چون بار اول و آخر تبرئه شده‌ام، همه احکام بی اثر خواهند بود.
واکنش روازاده به نامه ممنوع‌الکاری: در قوه قضائیه تبرئه شدم
  short_url/vdccesqs12bqii8.ala2.html
bayanema.ir/vdccesqs12bqii8.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین