تاریخ انتشار : ۱۴ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۳۶
جالب است ۰
به گفته منابع دیپلماتیک در نشست هفته آینده شورای حکام آژانس، قرار نیست هیچ قطعنامه‌ای علیه جمهوری اسلامی ایران صادر شود.
هیچ قطعنامه‌ای علیه ایران در نشست شورای حکام صادر نمی‌شود
به گزارش بیان ما؛  «استفانی لیختنشتاین» خبرنگار مستقل مستقر در وین در پیامی در صفحه کاربری «ایکس» (توییتر سابق) به نقل از منابع دیپلماتیک وین نوشت که قرار نیست هیچ قطعنامه‌ای علیه ایران در نشست هفته آینده شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی صادر نخواهد شد.
آژانس بین‌المللی انرژی اتمی (IAEA)، روز گذشته (دوشنبه) در گزارشی محرمانه به اعضای این سازمان مدعی شد که جمهوری اسلامی ایران غنی‌سازی اورانیوم با سطح خلوص ۶۰ درصد را آهسته کرده است. 
لیختنشتاین با اشاره به نشست هفته آینده شورای حکام به نقل از منابع دیپلماتیک در وین در ایکس نوشت: «منابع دیپلماتیک وین می‌گویند که هیچ قطعنامه‌ای علیه ایران برای نشست هفته آینده شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برنامه‌ریزی نشده است. در عوض سه کشور اروپایی (فرانسه، انگلیس، آلمان) و ایالات متحده، در حال تدوین یک بیانیه مشترک هستند که قرار است آن را برای امضای مشترک کشور‌های دیگر ارائه دهند».
روز گذشته، خبرگزاری «آسوشیتدپرس» با بیان اینکه گزارش آژانس اتمی را مشاهده کرده، نوشت: «در گزارش آژانس آمده است که ایران ۱۲۱.۶ کیلوگرم اورانیوم با درصد غنای ۶۰ دارد که رشد بسیار کندتری نسبت به آمار‌های قبلی دارد».
ایران همواره تأکید کرده است که برنامه هسته‌ای کاملاً صلح‌آمیز دارد و روز پنجشنبه نیز شبکه «بلومبرگ» گزارش داده بود که برخی از مقام‌های هسته‌ای پیش‌بینی می‌کنند که داده‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نشان می‌دهد که ایران در حال تعدیل تولید اورانیوم با درصد غنای بسیار بالا است.
  short_url/vdcfvydyvw6d00a.igiw.html
bayanema.ir/vdcfvydyvw6d00a.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین