تاریخ انتشار : ۱۶ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۳۵
جالب است ۰
مربی اسبق تیم ملی فوتبال گفت: بازی دوستانه با تیم ملی بلغارستان همانند ضرب المثل معروف کاچی بهتر از هیچی است.
شاهرخی: بازی با بلغارستان مثل ضرب المثل کاچی بهتر از هیچی است
به گزارش بیان ما؛  همایون شاهرخی مربی اسبق تیم ملی فوتبال درباره بازی دوستانه تیم ملی فوتبال ایران برابر بلغارستان اظهار کرد: به هر حال این بازی‌ها در روز‌های فیفا دی برگزار می‌شوند و به طور مسلم همه دنیا در حال  انجام دیدار تدارکاتی هستند و ما هم دچار مشکلات مالی هستیم به همین علت ما تیم‌هایی برای بازی‌های دوستانه  پیدا می‌کنیم که هزینه کمتر و مجانی باشد و روی این حساب ما با بلغارستان بازی می‌کنیم.
شاهرخی درباره اینکه تیم ملی فوتبال با بازی دوستانه برابر تیم ملی بلغارستان محک جدی می‌خورد، گفت: به هر حال کاچی بهتر از هیچی است. اینکه بازی تدارکاتی داشته باشیم بهتر از این است که دیدار دوستانه انجام ندهیم. فدراسیون فوتبال با توجه به مشکلاتی که دارد باید تیم‌هایی برای بازی دوستانه انتخاب کند که به اندازه جیبش خرج کند و کار بدی هم نکردند.

مجبور هستیم با تیم‌های بلغارستان و آنگولا بازی کنیم 

مربی اسبق تیم ملی فوتبال درباره اینکه حریفان ایران با تیم‌های قوی بازی دوستانه برگزار می‌کنند، اما ما با تیم‌های ضعیف بازی می‌کنیم، گفت: من هم با نظر شما موافق هستم، اما ما با مشکلات مالی مواجه هستیم و این ممنوعیت وجود دارد و ما مجبور هستیم که با تیم‌هایی مثل بلغارستان و آنگولا بازی کنیم. مثلا بازی در جام کافا به دردمان نمی‌خورد.

باید به انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال احترام بگذاریم 

وی درباره اینکه لیست تیم ملی فوتبال را چطور می‌بیند، گفت: من معتقدم که به سرمربی تیم ملی چه داخلی چه خارجی باید احترام گذاشت. به هر حال قلعه نویی به عنوان سرمربی بر اساس تفکرات خود و کادر فنی این نفرات را انتخاب کردند. یک ضرب المثل هست که می‌گوید آن‌ها روی آتش هستند و ما بیرون از آتش هستیم. به نظرم باید به انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال احترام بگذاریم  و همه رسانه‌ها باید حمایت کنند و در نهایت اگر تیم ملی موفق شود به نفع ورزش کشورمان خواهد بود.

مهمترین مسئله در فوتبال رعایت نظم و انضباط است 

شاهرخی درباره اینکه ارزیابی‌اش از دعوت نشدن حسین کنعانی زادگان و سردار آزمون به تیم ملی گفت: با توجه به اینکه مربی باانضباطی بودم و نظم اولویت اول من  بوده است به همین دلیل می‌گویم مهمترین مسئله انضباطی است. هر بی انضباطی حتی از بهترین بازیکنان باشد باید بازیکن بداند که حد خود را رعایت کند و در نهایت تصمیمی که مربی تیم ملی در مورد هر کسی که خطا کند بگیرد کار درستی است.

سردار آزمون عدم حضورش در تیم ملی را به گردن باشگاه رم نیاندازد 

وی افزود: مسئله مهم این است که همه باشگاه‌ها در فیفا دی موظف هستند که بازیکنان خود را به تیم ملی فوتبال بدهند و اگر باشگاه رم دایه بهتر از مادر برای سردار آزمون است این قضیه‌اش فرق می‌کند، اما اگر آزمون نمی‌خواهد به تیم ملی فوتبال بیاید حرف دیگری است البته ما چیزی که داریم فوتبالیست هست و مشکلی نیست. سردار آزمون باید جدیت به خرج بدهد و به تیم ملی فوتبال بیاید و  اگر  نمی‌خواهد به تیم ملی بیاید به گردن باشگاه رم نیاندازد. اگر نمی‌خواهد بیاید سرمربی تیم ملی یک  فوروارد جایگزین آزمون کند.   این موضوع به نظم و انضباط برمی‌گردد و اگر بازیکنان دیگر هم بخواهند همانند آزمون به تیم ملی نروند در آن صورت بی‌نظمی رخ می‌دهد و این فاجعه برای فوتبال ما است.

مشاور فنی وظیفه‌اش مشخص است 

شاهرخی درباره اینکه خداداد عزیزی به عنوان مشاور فنی در تمرینات تیم ملی فوتبال با لباس ورزشی حضور می‌یابد، گفت: من اولین بار است که چنین چیزی را می‌شنوم و مشاور  فنی وظیفه‌اش مشخص است. من تعجب می‌کنم، چون خداداد شاگردم بود و چنین کاری از او بعید است.

هر سرمربی تیم ملی قول قهرمانی در جام ملت های آسیا را داده است 

وی درباره اینکه تیم ملی کشورمان بعد از چندین سال می‌تواند در جام ملت‌های آسیا با هدایت امیر قلعه نویی موفق شود، گفت: واقعیت این است که ما با رویا زندگی می‌کنیم و عملا هر سرمربی تیم ملی قول داده که  تیمش در جام ملت‌های آسیا قهرمان شود. به نظرم اگر تیم ملی جزو ۴ تیم برتر آسیا قرار بگیرد خوب است، اما اگر بالاتر هم بیاید شگفتی رخ داده است. اصولا فوتبال از ۲ قسمت  واقعیت و اتفاقات تشکیل می‌شود. اتفاقات یعنی این است که حریف ۱۰ تا موقعیت را گل نمی‌کند، اما ما روی یک موقعیت گل می‌زنیم و حسن فوتبال هم به همین اتفاقاتش است که هیچ کس نمی‌داند چه اتفاقی می‌افتد.
  short_url/vdcb98b89rhb55p.uiur.html
bayanema.ir/vdcb98b89rhb55p.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین