تاریخ انتشار : ۱۷ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۱۶
جالب است ۰
سخنگوی ستاد اربعین هلال‌احمر گفت: امدادگران و داوطلبان هلال احمر در طول مدت پیاده روی اربعین، بیش از ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار خدمت امدادی، درمانی و بشردوستانه به زائران ارائه دادند.
ارائه بیش از ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار خدمت درمانی و امدادی در پیاده روی اربعین
به گزارش بیان ما؛  سعید اوحدی، سخنگوی ستاد اربعین جمعیت هلال احمر با اشاره به ارائه خدمات بی وقفه هلال احمر به زائران اربعین حسینی گفت:  از صبح ۲۷ مردادماه که عملیات بزرگ امدادی و درمانی هلال‌احمر در ایران و عراق آغاز شد و تا ساعت ۸ صبح امروز ۱۷ شهریور ۱۴۰۲، به ۲۰۷ هزار و ۱۲ نفر در داخل کشور خدمات امدادی و بشردوستانه و ۳ میلیون و ۴۰۷ هزار و ۳۵۵ خدمت امدادی و درمانی  در عراق ارائه شده است.
سخنگوی ستاد اربعین حسینی در جمعیت هلال احمر همچنین از اعزام و انتقال ۱۰۲۱ مصدوم در خاک عراق و ۲۸۴۳ مصدوم در داخل کشور به مراکز درمانی خبر داد.

اوحدی گفت: در این مدت به بالغ بر ۶۸۲  هزار و ۲۷۸ نفر خدمت درمانی سرپایی و پرستاری در مراکز درمانی هلال احمر ارائه شده که از این تعداد ۶۳۴ هزار و ۶۱۶ نفر به مراکز مستقر در خاک عراق مراجعه کرده و الباقی در پایانه‌های مرزی و داخل کشور خدمات درمانی را دریافت کرده‌اند.

وی از ارائه یک میلیون و ۲۴۵ هزار و ۴۰۵ ویزیت عمومی در مراکز درمانی هلال احمر مستقر در کشور عراق خبر داد و گفت: ۲۱۳ هزار و ۹۴۵ مورد توسط پزشکان متخصص ویزیت شده و همچنین ۱۳۰ هزار و ۵۸ مورد نیز خدمات پاراکلینیکی ارائه شده است.

اوحدی از مشارکت داوطلبان هلال‌احمر در برپایی اردوگاه اسکان برای ۸۰ هزار و ۲۸۶ نفر از زائران حسینی در پایانه‌های مرزی و شهرهای مجاور آن‌ها در داخل کشور خبر داد.

 سخنگوی ستاد اربعین حسینی در جمعیت هلال احمر گفت: در مدت مذکور عوامل جمعیت هلال احمر در مجموع و در دو سوی مرزهای ایران و عراق ۳ میلیون و ۶۱۴ هزار و ۵۶۵ خدمت درمانی، امدادی و بشردوستانه ارائه کرده‌اند.
  short_url/vdcezz8zojh8wxi.b9bj.html
bayanema.ir/vdcezz8zojh8wxi.b9bj.html
تگ ها
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما