تاریخ انتشار : ۱۸ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۲۱
جالب است ۰
سرپرست مرکز جوانی جمعیت، سلامت خانواده و مدارس وزارت بهداشت گفت: باید اتاق های مادر و کودک در تمامی دستگاه ها و ادارات دولتی و خصوصی ایجاد شوند.
به گزارش بیان ما؛  صابر جباری، سرپرست مرکز جوانی جمعیت، سلامت خانواده و مدارس وزارت بهداشت گفت: در وزارت بهداشت شاخص های بیمارستان های دوستدار مادر و کودک و تکریم مقام مادری تعریف شده اند و این طرح در حال اجرا در سراسر بیمارستان های کشور است.
او گفت: بررسی ها نشان می دهند که حدود ۳۰ درصد از ادارات و دستگاه ها دارای اتاق شیردهی هستند و وزارت بهداشت در تلاش است که این آمار را به صددرصد برساند که این گونه اقدامات در راستای حفظ و ارتقای کرامت مادران است.
جباری بیان کرد: الان در ۱۴ درصد از دستگاه های دولتی مهدهای کودک در نزدیکی محل کار وجود دارد و بر اساس برنامه ریزی های انجام شده باید تمام ادارات در نزدیکی محل، مهد کودک داشته باشند.

سرپرست مرکز جوانی جمعیت، سلامت خانواده و مدارس وزارت بهداشت  ادامه داد: بر اساس قوانین جوانی جمعیت باید اتاق های مادر و کودک در تمامی دستگاه ها و ادارات دولتی و خصوصی ایجاد شوند که این موضوع کمک بزرگی به مادران شیرده شاغل در ادارات می‌کند تا نسبت به شیر دادن به کودک و نظافت فرزندشان در صورت نیاز اقدام کنند.
  short_url/vdcay6n6u49nue1.k5k4.html
bayanema.ir/vdcay6n6u49nue1.k5k4.html
تگ ها
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین