تاریخ انتشار : ۱۸ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۲۹
جالب است ۰
تیم‌های ملی تکواندو نونهالان کشورمان با کسب ۱۵ مدال طلا، نقره و برنز، قهرمانی دختران و نایب قهرمانی پسران به کار خود در مسابقات قهرمانی آسیا پایان دادند.
دختران تکواندوکار نونهال ایران قهرمان آسیا شدند
به گزارش بیان ما؛  به نقل از فدراسیون تکواندو، ملی پوشان نونهالان ایران در روز پایانی رقابت‌های قهرمانی آسیا موفق به کسب ۵ مدال طلا شدند.
 
رقابت‌های نونهالان قهرمانی آسیا امروز جمعه ۱۷ شهریور در سالن «نوفل نوهاد» شهر بیروت لبنان پیگیری شد و تیم ایران در ۲ گروه دختران و پسران ۶ نماینده داشت که موفق به کسب ۵ مدال طلا شد.
 
روزان حیدری در رده قدی ۱۷۲- سانتی متر ابتدا «لو یو» از چین تایپه را ۲ بر صفر مغلوب کرد. حیدری در یک چهارم نهایی نماینده تیم پناهندگان را با همین نتیجه شکست داد. حیدری در نیمه نهایی هم از سد نماینده قزاقستان گذشت و در دیدار پایانی «پارک» از کره جنوبی را ۲ بر صفر از پیش رو برداشت و به مدال طلا رسید.
 
نیایش علی عسکری در رده قدی ۱۷۶- سانتی متر پس از یک دور استراحت، در مرحله نیمه نهایی «یو چونگ» از چین تایپه را ۲ بر صفر از پیش رو برداشت. وی در دیدار پایانی و مبارزه با «چئائون لی» از کره جنوبی به پیروزی ۲ بر صفر رسید و عنوان قهرمانی را از آن خود کرد.
 
هستی خلجی در رده قدی ۱۷۶+ سانتی متر در فینال به مصاف «کیم» از کره جنوبی رفت و با برتری ۲ بر صفر به مدال طلا دست یافت.
 
ایلیا الهویرنی در رده قدی ۱۸۰+ سانتی متر دور نخست «شاپتفراتس» از قزاقستان را ۲ بر صفر شکست داد. ملی پوش کشورمان در نیمه نهایی از سد «کوین ساوان» از لبنان گذشت و در فینال هم به راحتی و با نتیجه ۲ بر صفر «بت اردنه» از مغولستان را مغلوب کرد و صاحب گردن آویز طلا شد.
 
ابوالفضل نجفی در رده قدی ۱۸۰- سانتی متر، پس از یک دور استراحت در مرحله یک چهارم نهایی «آنتونی راچید» از لبنان را ۲ بر صفر شکست داد و به نیمه نهایی راه یافت. نماینده کشورمان در ادامه با برتری مقابل تکواندوکاری از قزاقستان راهی مبارزه پایانی شد و در جدال برای کسب مدال طلا «جئون وو کیم» از کره جنوبی را هم ۲ بر صفر شکست داد و روی سکوی نخست ایستاد.
از سوی کمیته برگزاری این دوره از مسابقات محبوبه محمدنژاد سرمربی تیم دختران ایران به عنوان بهترین مربی آسیا معرفی شد. نارینا خیاط که در رده قدی 164- سانتی متر با برتری مقابل همه رقبا و بدون واگذاری حتی یک راند به نشان طلا دست پیدا کرده بود به عنوان فنی‌ترین تکواندوکار انتخاب و معرفی شد. همچنین محمد طاهری نسب نیز به عنوان بهترین داور مسابقات انتخاب و معرفی شد.
 
صدرا رحیم پور در رده قدی ۱۷۶- سانتی متر در مرحله نخست با قرعه استراحت مواجه شد و در ادامه نتیجه را ۲ بر صفر به «جئونو مین» از کره جنوبی واگذار کرد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.
 
تیم تکواندو ایران در این دوره از رقابت‌ها با کسب ۱۵ مدال طلا، نقره و برنز به کار خود پایان داد.
 
سیدمحمد عبداللهی، سیدفاطمه زهرا باقری، نارینا خیاط، ایلیا الهویرنی، روزان حیدری، ابوالفضل نجفی، نیایش علی عسکری و هستی خلجی هشت مدال طلا، فاطمه حسن زاده، امیرعباس نصیری، پینار لطفی زاده و پویا کیا حیرتی چهار مدال نقره، اسماً خرمی، محمدحسین منتظری و آرمین معصومی هم سه مدال برنز برای تیم کشورمان کسب کرده‌اند.
  short_url/vdcfjydyew6d0ma.igiw.html
bayanema.ir/vdcfjydyew6d0ma.igiw.html
تگ ها
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین