تاریخ انتشار : ۱۹ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۱۰
جالب است ۰
هزینه حضور تیم ملی فوتبال آنگولا در ایران برای بازی دوستانه با شاگردان قلعه‌نویی خبرساز شده است.
۱۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان برای بازی با آنگولا؟ |‌ هزینه میزبانی تیم ملی فوتبال ایران از تیم ۱۱۶ دنیا
به گزارش بیان ما؛  تیم ملی ایران در دومین دیدار دوستانه خود در پنجره شهریور فیفا باید به مصاف آنگولا برود؛ تیمی که در پی انصراف «دماغه سبز» از حضور در ایران، جانشین این تیم شد و قرار است سه‌شنبه رودرروی شاگردان امیر قلعه‌نویی قرار بگیرد. طبیعتا کیفیت آنگولا آنقدر بالا نیست که هواداران فوتبال را راضی کند؛ تیمی که در رنکینگ فیفا روی پله ۱۱۶قرار گرفته و حتی از همان جزایر کیپورد یا دماغه سبز هم ۵۰پله پایین‌تر ایستاده است! با این حال آنچه بار دیگر موج انتقادها از این مسابقه را برانگیخت، افشای هزینه مربوط به انجام آن بود. مهدی محمدنبی، مدیر تیم ملی فوتبال ایران در مصاحبه‌ای اعلام کرده هزینه آمد و رفت و اسکان آنگولا در ایران که به کلی بر عهده فدراسیون فوتبال است، تقریبا ۱۰میلیارد تومان تخمین زده می‌شود. پس از آن بود که خیلی‌ها از خودشان پرسیدند آیا مصاف با چنین رقیبی ارزش این هزینه را دارد؟
در جریان هزینه بالای رقابت با تیم‌های باکیفیت‌تر هستیم اما در عین حال برخی می‌گویند نبرد با یکی از تیم‌های بالانشین لیگ برتر می‌توانست از نظر ارزش کیفی هم‌سطح تقابل با آنگولا باشد یا حتی در جایگاه بالاتری قرار بگیرد! اگرچه تصویر ایرانیان از آنگولا به تیمی مربوط می‌شود که در بازی پایانی مرحله گروهی جام‌جهانی۲۰۰۶ در برابر ایران به تساوی یک-یک رضایت داد و به هر حال توانسته بود به بالاترین سطح مسابقات ملی برسد اما این آنگولا حکایت کاملا متفاوتی دارد. رقیب فعلی تیم ملی در آخرین بازی خود روز ۱۶شهریور مقابل ماداگاسکار به تساوی بدون گل رسیده و پیش از آن نیز با یک گل به موریس باخته است. آنگولا پیش از آن یک پیروزی ۴بر۲ در برابر لسوتو تجربه کرده و قبل از آن هم به‌سختی با نتیجه ۲بریک مقابل جمهوری مرکزی آفریقا به پیروزی دست یافته است. تساوی یک-یک مقابل موزامبیک هم دیگر نتیجه آنگولا در این تابستان بوده است.
دیگر نکته قابل توجه شاید این باشد که آنگولا با تیمی نسبتا جوان به ایران سفر می‌کند؛ تیمی که ترانسفرمارکت میانگین سنی آن را ۲۵.۷۵ اعلام کرده و این یعنی آنها بیشتر از ۴سال جوان‌تر از تیم ملی ایران هستند. این در حالی است که تیم ملی بلغارستان هم با ترکیب اولیه‌ای به مصاف تیم قلعه‌نویی آمد که میانگین سنی آن ۲۳.۹ بود؛ یعنی بیش از ۶سال جوان‌تر از ارنج اصلی تیم ایران!
  short_url/vdccmsqss2bqi18.ala2.html
bayanema.ir/vdccmsqss2bqi18.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین