تاریخ انتشار : ۱۹ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۳۱
جالب است ۰
وزیر محیط زیست جمهوری دموکراتیک کنگو در دومین روز از اجلاس بین‌المللی مقابله با توفان‌های ماسه و گرد وغبار گفت: ایران نقش راهبردی در مقابله با توفان‌های گرد و غبار دارد.
۸۰ درصد آلودگی محیط زیست از طرف کشور‌های گروه ۲۰ است
به گزارش بیان ما؛ اوا بازایبا، وزیر محیط زیست جمهوری دموکراتیک کنگو در دومین روز از اجلاس بین‌المللی مقابله با توفان‌های ماسه و گرد و غبار بیان داشت: باید اقدامات عملی برای مقابله با پدیده‌هایی که محیط زیست را به خطر انداخته انجام داد. دانشمندان در مورد شرایط محیط زیستی در نقاط مختلف جهان هشدار داده‌اند و نباید نسبت به این قضیه بی‌توجه بود.

وی افزود: آفریقا فقط مسئول ۴ درصد آلودگی جهان است و ۸۰ درصد آلودگی از طرف کشور‌های گروه ۲۰ انجام می‌گیرد. با وجود اینکه ۵۵ میلیون هکتار از جنگل‌های دنیا در کشور ما وجود دارد و بیشترین میزان جذب گاز کربنیک را داریم، اما از قربانی‌های آلودگی زیست محیطی در جهان شده‌ایم.

وزیر محیط زیست جمهوری دموکراتیک کنگو تاکید کرد: مسئولیت مبارزه با تغییرات اقلیمی و توفان‌های گرد و غبار جمعی است و همه باید به تعهدات زیست محیطی‌مان عمل کنیم نباید بگذاریم زمان را از دست دهیم، چون میزان خسارت‌های ناشی از این موضوع بسیار افزایش می‌یابد.

وی تاکید کرد: اراده سیاسی در جهان برای مقابله با تغییرات اقلیمی و توفان‌های گرد و غبار لازم است و همه باید علیه این تغییرات گام‌های مؤثر برداریم همچنین راه‌اندازی صندوق مشترک در این راستا بسیار حائز اهمیت است.

وزیر محیط زیست جمهوری دموکراتیک کنگو گفت: ایران نقش مؤثری در مقابله با توفان‌های گرد و غبار دارد و ما از این کشور و سازمان ملل بابت برگزار این اجلاس قدردانی می‌کنیم. short_url/vdcgyq9qwak9xw4.rpra.html
bayanema.ir/vdcgyq9qwak9xw4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین