تاریخ انتشار : ۳ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۱۵
جالب است ۰
سخنگوی سپاه گفت: دشمن به این نتیجه رسیده که نمی‌تواند موشک، پهپاد و شناور را از دست ما بگیرد بنابراین می‌خواهد بر روح و روان ملت ما با ابزار رسانه و جنگ ترکیبی تأثیر بگذارد.
دشمن فهمیده که نمی‌تواند موشک، پهپاد و شناور را از ما بگیرد
به گزارش بیان ما؛  سردار رمضان شریف سخنگو و معاون روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز در همایش روایت فتح قله با موضوع جهاد تبیین و امیدآفرینی با اشاره به توجه به برخی مسائل ساده اما پراهمیت در حوزه سواد رسانه اظهار داشت: یکی از ویژگی‌ها در تعریف‌ انسان باسواد در سازمان فرهنگی ملل متحد(یونسکو) داشتن سواد رسانه عموم جامعه است چراکه بی‌توجهی به این موضوع باعث ضربه خوردن از همین ناحیه می‌شود.
وی افزود: ما هنوز نمی‌خواهیم بپذیریم که هر رسانه‌ای که خبر تولید می‌کند صاحب و دستور کار دارد؛ بی‌بی‌سی صاحبی به نام انگلستان دارد و کافرمای اینترنشنال برای مقابله با انقلاب و کشور عزیزمان صهیونیست‌ها هستند؛ با دانستن همین موارد ساده، بسیاری از راه را رفته‌ایم.
سردار شریف ادامه داد: آن‌ها تلاش می‌کنند تمام داشته‌ها و نقاط قوت ما را زیر سوال ببرند و با برجسته‌سازی حواشی، یک عملیات روانی مداوم و پیوسته با نیروی کار حرفه‌ای راه بیاندازند، همان‌طور که در سال گذشته، با سوءاستفاده از همین خلأهای ساده، اغتشاشات را به راه انداختند.
سخنگوی سپاه گفت: با تحلیل خوب همین موضوع به قدرت جمهوری اسلامی پی می‌بریم، قدرت فرهنگی و سرمایه اجتماعی بزرگی در این کشور نهفته است که در مقابل این تهاجم سازمان یافته، حرفه‌ای و مداوم دشمن تاب آورده است؛ ۵٠ میلیون نفر از جامعه‌ای که در مقابل این حجم از کار رسانه‌ای گسترده مقاومت کرده، دوران دفاع مقدس را لمس نکرده، دوران ستمشاهی و مبارزات امام‌(ره) را به چشم ندیده و مفهومی تحت عنوان سلطه آمریکا توسط ۱۳۰ هزار مستشارش در این کشور برایش ملموس نیست و این عظمت کار امام (ره) را در بهمن ۵٧ نشان می‌دهد که توانست این کشور را با تمام دارایی‌هایش از حلقوم آمریکا و انگلیس بیرون بکشد. 
شریف با بیان اینکه دفاع مقدس، سربلندترین رویارویی قرن اخیر بوده است گفت: هفته دفاع مقدس فرصت انتقال طلایی است تا جانبازان شیمیایی و فرماندهان هستند داستان گازهای خردل آلمانی را به نسل جدید تشریح کنند که شاهد این نباشیم که رئیس جمهور آلمان و فرانسه از یک خبرنگار و یک فوتبالیست دون پایه حمایت کنند و به گفته خودشان بخواهند به ملت ایران کمک کنند؛ مردم ایران کمک شما را با پوست و خون و استخوانشان در زمان دفاع مقدس درک کرده‌اند.
معاون روابط عمومی کل سپاه عنوان کرد: تبدیل تهدیدها به فرصت‌های طلایی باعث شد که امروز فرمانده نیروی دریایی سپاه با تمام اعتقاد و ایمان قلبی بگوید خلیج فارس در دست ما و امنیت آن بر عهده ماست و ما قادر به تأمین این امنیت هستیم و دشمن در مقابل این بیان، سکوت می‌کند چرا که آن را فهم کرده است.
شریف با اشاره به تعبیر رهبر معظم انقلاب که فرمودند: «ما به قله نزدیکیم» بیان کرد: کسانی که با ظرافت کار خبری و عملیات روانی و برقراری ارتباط با عاطفه مردم سر‌و‌کار دارند این مفهوم را به خوبی می‌دانند؛ تلاش کنیم موفقیت‌ها را بگوییم چرا که هیچ نیازی به بزرگنمایی نداریم زیرا گنجینه دفاع مقدس و راه پیموده شده در این چهل و اندی سال، منبع عظیم الهام بخشی برای سرپا نگه داشتن افکار عمومی است.
سخنگوی سپاه گفت: دشمنان با تصوری که در زمان جنگ داشتند خواستند ملت ما را به زانو دربیاورند اما علی‌رغم همه دست و پایی که می‌زنند صادقانه باید اعتراف کنند که در مقابل عظمت این ملت زانو زده‌اند و اغتشاشات سال گذشته بسیاری از مسائل را ثابت کرد.
وی با اشاره به متفاوت بودن شرایط کنونی جامعه ادامه داد: دشمن به این نتیجه رسیده است که نمی‌تواند موشک، پهپاد و شناور را از دست ما بگیرد بنابراین می‌خواهد بر روح و روان ملت ما با ابزار رسانه و جنگ ترکیبی تأثیر بگذارد؛ تلاش کنیم در این عرصه، با حرفه‌ای شدن، نه تنها مقاومت کرده بلکه از همین ناحیه به دشمن حمله کنیم. 
  short_url/vdcewz8znjh8wpi.b9bj.html
bayanema.ir/vdcewz8znjh8wpi.b9bj.html
تگ ها
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین