تاریخ انتشار : ۸ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۵۱
جالب است ۰
رييس پليس راهور تهران گفت: بر روی میکسرها جی‌پی‌اس نصب شده و پلیس ترددهای آنان را بصورت هوشمند و سامانه‌ای کنترل و بررسی می‌کند.
تخلفات خودروهای سنگین زیر ذره‌بین پلیس/ نصب جی‌پی‌اس بر روی میکسرها
به گزارش بیان ما؛  سرهنگ موسوی پور رئیس پلیس راهور تهران اظهار کرد:  برخورد با تخلفات خودروهای سنگین همیشه جزء دغدغه های پلیس بوده و دلیل آنهم بخاطر این است که این خودرو ها ابعاد ، حجم و اتفاع و وزن بیشتری نسبت به سایر خودروها دارند.
وی افزود : اگر رانندگان ماشین های سنگین تخلفی انجام  دهند و باعث حادثه شوند مسلما شدت و عمق تصادف بسیار زیاد است و اگر سرعت این خودروها زیاد هم باشد باعث حوادث فوتی می شود و اگر باعث واژگونی گردند احتمال فوت راننده کامیون متصور خواهد بود .
رییس پلیس راهور تهران یادآور شد: پلیس طرح ساماندهی خودروهای سنگین را در دستور کار خود دارد، مانند اینکه بر روی میکسر ها جی پی اس نصب شده و پلیس ترددهای آنان را بصورت هوشمند و سامانه ای کنترل و بررسی می نماید .
سرهنگ موسوی پور افزود : یکی از تخلفاتی که این خودروهای انجام می دهند تردد در ساعات شبانه است که رانندگان آنها سعی می کنند مسیر بیشتری را تردد نمایند و بار بیشتری را حمل می کنند تا درآمد بیشتری را داشته باشند و معمولا با سرعت غیرمجاز تردد می‌کنند.
وی گفت : این وسیله نقلیه سنگین با سرعت زیاد می خواهد حرکت کند و یک سواری پراید هم در کنار آن در حال حرکت باشد و راننده آن اگر مهارت لازم را نداشته باشد و این خودروی سنگین با سرعت زیاد حرکت کند اگر هم با هم برخوردی نداشته باشند ، راننده پراید شاید نتواند وسیله نقلیه خود را کنترل نماید و در نهایت شاید باعث انحراف از مسیر هم بشود .
وی افزود : شاید این ترددهای خطرساز باعث دلهره و ترس دیگر رانندگان سواری هم گردد و اگر اتفاقی پیش بیاید شاید راننده کامیون نتواند وسیله خود را کنترل نماید و در نهایت شاید کار به واژگونی هم برسد .
سرهنگ موسوی پور گفت : خیلی از وسایل نقلیه سنگین که در تهران تردد می کنند از شهرستان ها می آیند و یک مسیر طولانی را آمده و خسته و خواب آلود هستند ولی باز با این وجود به مسیر خود ادامه می دهند که این کار بسیار خطرناک است و باعث خطرات و حوادث بسیاری می شوند .
  short_url/vdciwzazwt1ary2.cbct.html
bayanema.ir/vdciwzazwt1ary2.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین