تاریخ انتشار : ۲۵ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۰۴
جالب است ۰
چین پرسرعت‌ترین اینترنت جهان را با پهنای باند ۱۲۰۰ بیت در ثانیه راه‌اندازی کرد. رونمایی از این اینترنت با سرعت فوق العاده طی یک نشست خبری در دانشگاه تسینگ‌هوا در پکن انجام شد.
این کشور پرسرعت‌ترین اینترنت جهان را دارد!
به گزارش بیان ما؛  وو جیان پینگ، رئیس مؤسسه علوم شبکه و فضای مجازی در دانشگاه تسینگ‌هوا، روز دوشنبه با استناد به گزارشی از شین‌هوانت، این خبر را اعلام کرد.
ستون فقرات اینترنت پرسرعت نسل بعدی را به‌طور مشترک دانشگاه تسینگ‌هوا، شرکت چاینا موبایل، شرکت هواوی و سرنت دات کام ساخته‌اند و دارای یک شبکه انتقال کلی است که بیش از ۳هزار کیلومتر را در بر می‌گیرد و۳ شهر پکن، ووهان و گوانگژو را به هم متصل می‌کند.
این شبکه انتقال یک دستاورد فناوری بزرگ برای پروژه ملی زیرساخت فناوری اینترنت آینده (FITI) است. از زمان عملیات آزمایشی خود در ۳۱ ژوئیه امسال، پروژه FITI به‌طور پایدار و قابل اعتماد در حال کار است و تست‌های مختلف را با موفقیت پشت سر گذاشته است.
این پروژه براساس فناوری‌های کلیدی داخلی چین مانند نسل بعدی روتر اصلی اینترنت ۱.۲T رابط IPv۶ فوق‌سرعت فوق‌العاده پرسرعت و تجمیع مسیرهای چند شاخه فوق‌العاده بالا کار می‌کند. هم نرم‌افزار و هم سخت‌افزار FITI در داخل کشور چین ساخته می‌شوند. در حال حاضر، این با ظرفیت ۴۰۰گیگابیت بر ثانیه مورد استفاده تجاری قرار گرفته است.
باتوجه به اینکه چین بزرگ‌ترین گروه کاربران اینترنت در جهان را دارد و تقاضای قابل توجهی برای اینترنت پرسرعت و پایدار ایجاد می‌کند، این توسعه بسیار مهم است. براساس گزارش مرکز اطلاعات شبکه اینترنت چین، تا ژوئن۲۰۲۳، تعداد کل کاربران اینترنت در چین به ۱.۰۷۹میلیارد رسیده است.
باتوجه به این موضوع، چین به توسعه زیرساخت‌های شبکه خود ادامه می‌دهد. این کشور پرجمعیت تا سه‌ماه پیش درمجموع ۳.۱۹میلیون ایستگاه پایه ۵G ساخته بود که بزرگ‌ترین زیرساخت شبکه جهان را تشکیل می‌دهد.
  short_url/vdcjttevtuqe8yz.fsfu.html
bayanema.ir/vdcjttevtuqe8yz.fsfu.html
تگ ها
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین