تاریخ انتشار : ۲۵ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۱۴
جالب است ۰
وزیر خارجه در دیدار کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل:

به نفع همه طرفهاست که برای ممانعت از کوچاندن مردم غزه تلاش کنند

امیرعبداللهیان با ولکر ترک کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل دیدار و گفتگو کرد.
به نفع همه طرفهاست که برای ممانعت از کوچاندن مردم غزه تلاش کنند
به گزارش بیان ما؛  امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان که به منظور دیدار و گفتگو با مقامات سازمان ملل متحد و صلیب سرخ جهانی در ارتباط با مسئله فلسطین بویژه پیگیری موضوع رفع محاصره و ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه برای مردم مظلوم غزه به ژنو سفر کرده است، با آقای ولکر ترک کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل دیدار و گفتگو کرد.
امیرعبداللهیان ضمن تقدیر از سفر اخیر ولکر ترک به منطقه و مرز رفح، گفت هدف از سفر من به ژنو و این  گفتگوها، بررسی راه‌های پایان بخشیدن به تراژدی انسانی در غزه است.
وی افزود: اکنون علاوه بر حمله به مناطق مسکونی غزه، حمله به بیمارستان‌ها نیز در اولویت رژیم صهیونیستی قرار دارد و شورای امنیت سازمان ملل نیز در سایه نفوذ برخی اعضا در حمایت از رژیم صهیونیستی، نتوانست به نقش خود در توقف جنگ و پایان بخشیدن به این تراژدی عمل کند.
 امیرعبداللهیان با تاکید بر اهمیت نقش کمیسر عالی حقوق بشر در کمک به پایان دادن به تراژدی جاری در غزه و با اشاره به ناتوانی شورای امنیت در ایفای نقش خود، پیشنهاد کرد شورای حقوق بشر جلسه فوق العاده‌ای را برای گفتگو و تبادل نظر کشور‌های عضو سازمان ملل برای کمک به یافتن یک راه‌حل برگزار کند.
وی همچنین پیشنهاد کرد شورای حقوق بشر تیمی از متخصصان را تشکیل دهد تا  آنچه را که رژیم صهیونیستی در غزه انجام داده و می‌دهد، مستندسازی نماید.
وزیر امور خارجه کشورمان به تلاش‌های فشرده و مستمر جمهوری اسلامی ایران در مسیر پایان بخشیدن به تجاوز رژیم صهیونیستی و نیز کمک به اهداف انسان‌دوستانه در ارتباط با بحران جاری غزه اشاره کرد و گفت، زمینه‌های شیوع بیشتر جنگ و از کنترل خارج شدن اوضاع منطقه هر لحظه وجود دارد و تنها چیزی که می‌تواند این وضعیت را کنترل کند، توقف تجاوز به غزه، ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه و ممانعت از کوچاندن مردم غزه است.
امیرعبداللهیان  گفت به نفع همه طرفهاست که برای پایان تجاوز، رفع محاصره، ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه و ممانعت از کوچاندن مردم غزه تلاش کنند. 
ولکر ترک کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل نیز ضمن ابراز خرسندی از این دیدار و با اشاره به سفر اخیر خود به منطقه و مرز رفح، شرایط انسانی در غزه و حتی کرانه غربی را بسیار نگران کننده توصیف کرد و با تبیین تلاش‌های خود و دبیرکل سازمان ملل در جهت کمک به خروج از وضعیت جاری گفت، روشن است که اقدام برای توقف جنگ بسیار ضروری است. وی افزود ما باید حداکثر تلاش را داشته باشیم تا راه حلی برای این شرایط پیچیده و اسفناک بیابیم و مانع گسترده شدن جنگ و پیچیده‌تر شدن شرایط شویم.
  short_url/vdcc11qse2bqix8.ala2.html
bayanema.ir/vdcc11qse2bqix8.ala2.html
تگ ها
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین