تاریخ انتشار : ۲۶ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۳۹
جالب است ۰
رئیس حقوق بشر سازمان ملل می‌گوید که اسرائیل باید به تیم این سازمان برای بررسی ادعاهای این رژیم درباره بیمارستان الشفاء دسترسی بدهد.
سازمان ملل خواستار دسترسی به بیمارستان الشفاء برای بررسی ادعاهای اسرائیل شد
به گزارش بیان ما؛  رئیس سازمان حقوق بشر سازمان ملل از اسرائیل خواست که به تیم این سازمان برای بررسی ادعاهای این رژیم درباره بیمارستان الشفاء دسترسی بدهد.
«وولکر تورک» کمیسیونر ارشد حقوق بشر سازمان ملل در مصاحبه با شبکه سی ان ان در پاسخ به سوالی درباره اتهامات ارتش اسرائیل که حماس بیمارستان الشفا را به مقر فرماندهی و مکانی برای پنهان کردن تسلیحات تبدیل کرده گفت: ما نیاز داریم که به داخل بیمارستان الشفاء نگاهی بیندازیم. در این زمینه ما نمی‌توانیم به مواضع یک طرف جنگ یا طرف دیگر اتکا کنیم.
تورک تاکید کرد که چنین شرایطی به یک بررسی مستقل بین‌المللی نیاز دارد چرا که ما روایت متفاوتتری داریم.
طی روزهای گذشته اسرائیل تحت فشارهای بین‌المللی قرار گرفته تا آنچه که درباره استفاده از بیمارستانها به عنوان اماکن نظامی از سوی حماس مطرح کرده است را ثابت کند.
نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی از چند روز گذشته با نقض قوانین بین‌المللی وارد بیمارستان الشفاء شده و ضمن بررسی تک تک اتاقهای این بیمارستان در جستجوی نیروهای حماس است. این اقدامات اسرائیل باعث اختلال در عملکرد بیمارستان و از دست رفتن جانهای بسیاری شده است. کادر بیمارستان مجبور شد بیماران از جمله دهها نوزاد را از اتاقهای مجهز بیمارستان به اتاقهای دیگر منتقل کند تا از یورش نظامیان صهیونیست در امان باشند. 
رئیس سازمان حقوق بشر سازمان ملل می‌گوید که بیمارستانها در هر شرایطی تتت حفاظت ویژه قوانین و حقوق بین الملل قرار دارند.
تنها سند ادعایی که صهیونیست‌ها تا کنون در تأیید ادعای خود مطرح کرده‌اند فیلمی است که یک نظامی رژیم روز گذشته منتشر کرد و توسط بسیاری از کاربران در فضای مجازی به سخره گرفته شد. در آن فیلم، نظامی اسرائیلی یک لپ‌تاپ، چند سی‌دی، یک پوتین نظامی و چند سلاح کلاشنیکف را به عنوان شواهد حضور حماس در بیمارستان عنوان می‌کند.
بسیاری از رسانه‌های غربی و نهادهای بین‌المللی تصریح کرده‌اند که رژیم اسرائیل تا کنون نتوانسته ادعای خود را در این خصوص ثابت کند. 
بعد از انتشار این ویدئو دیده‌بان حقوق بشر در بیانیه‌ای تصریح کرد تصاویری که اسرائیلی‌ها منتشر کرده‌اند برای توجیه حمله به این بیمارستان کافی نیستند.
  short_url/vdcg3w9quak9xz4.rpra.html
bayanema.ir/vdcg3w9quak9xz4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین