تاریخ انتشار : ۲۸ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۲۲
جالب است ۰
محبی نجم‌آبادی گفت: اجرای طرح تعرفه‌گذاری پلکانی، سال گذشته اثرات مطلوبی در کاهش مصرف گاز و همچنین اخذ قیمت واقعی گاز از مشترکین پرمصرف داشت.
اجرای طرح تعرفه‌گذاری پلکانی برای پرمصرف‌ها در جهت بهینه‌سازی مصرف گاز در بخش خانگی
به گزارش بیان ما؛  بهروز محبی نجم‌آبادی، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی  درباره نتیجه اجرای طرح تعرفه‌گذاری پلکانی گاز برای مشترکین پرمصرف گفت: اجرای طرح تعرفه‌گذاری پلکانی گاز از سال گذشته آغاز شد، زیرا برخی از مشترکین بیش از اندازه از گاز استفاده می‌کردند و اغلب آن‌ها قشر مرفه بودند و از گاز مصارف لاکچری داشتند. 
وی بیان کرد: قیمت گاز برای بخش خانگی بسیار پایین و به شکل یارانه‌ای است و به همین دلیل هرچه مصرف بالاتر باشد، یارانه بیشتری دریافت خواهند کرد. 
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار کرد: اجرای طرح تعرفه‌گذاری پلکانی، سال گذشته اثرات مطلوبی در کاهش مصرف گاز و همچنین اخذ قیمت واقعی گاز از مشترکین پرمصرف داشت البته در کشور ما ضریب جینی قابل توجه است و اختلاف طبقاتی قابل توجهی در این زمینه داریم. 
نماینده مردم شهر‌های جغتای، جوین و سبزوار در مجلس تصریح کرد: مصرف بی‌رویه گاز در بخش خانگی فوق‌العاده بالا است. بعضی از خانواده‌ها به صورت خاص از بعضی از توانمندی‌های داخلی مثل انرژی ارزان سوءاستفاده می‌کنند. 
محبی نجم‌آبادی گفت: اجرای طرح تعرفه‌گذاری پلکانی پرمصرف‌ها یک اقدام مهم در زمینه اصلاح رفتار مشترکان پرمصرف است که با اعمال شوک قیمتی برای مصارف بالاتر از الگوی بهینه مصرف انجام می‌شود. 
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس بیان کرد: متاسفانه شاهدیم که بعضی از مشترکین در منازل خود استخر‌های بزرگی دارند و با استفاده از گاز یارانه‌ای آن را گرم می‌کنند. هر کسی که قرار است از این گاز یارانه‌ای خارج از الگوی مصرف استفاده کند باید هزینه آن را بپردازد و رویه قبوض بالا باید برای مشترکینی که مصارف فوق بالا دارند ادامه پیدا کند.
  short_url/vdcb5fb8srhb58p.uiur.html
bayanema.ir/vdcb5fb8srhb58p.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین