تاریخ انتشار : ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۱۸
جالب است ۰
معاون مسکن وزیر راه گفت: مقرر شده است که اگر متقاضیان وام مسکن از شهر به روستا مهاجرت معکوس کنند نتوانند از وام ۵۵۰ میلیون تومان استفاه کنند.
متقاضیان نهضت ملی که به روستا مهاجرت کنند، می‌توانند از وام ۵۵۰ میلیون تومانی استفاده کنند
به گزارش بیان ما؛  هادی عباسی اصل معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در نشست مشترک معاونین هماهنگی امور عمرانی استانداری، مدیران کل راه و شهرسازی و مدیران بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان‌ها گفت: هزینه آماده‌سازی زمین طبق مصوبه اجاره ۹۹ ساله بایستی توسط متقاضی پرداخت شود.
عباسی با بیان این که در روستا‌ها مهاجرت معکوس و مسکن معیشت محور دنبال می‌شود، افزود:واگذاری ۵۰۰ هزار قطعه زمین روستایی برای امسال مصوب شده که استان‌ها می‌توانند پیشرو باشند.
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی ضمن تأکید بر ایجاد فضای اشتغال و اشتغال زایی خانوادگی در مسکن روستایی، اظهار کرد: وام مسکن روستایی به ۳۵۰ میلیون تومان با سود ۵ درصدی افزایش یافته و وام شهری نیز ۵۵۰ میلیون تومان ۱۸ درصد مقرر شده است که متقاضیان اگر از شهر به روستا مهاجرت معکوس کنند، می‌توانند بین دو وام ساخت شهری و روستایی یکی را انتخاب کنند.
وی خاطرنشان کرد: هر سال ساخت ۲۰۰ هزار واحد روستایی در دستور کار بوده که امسال به ۳۵۰ هزار واحد رسیده و در دولت مصوب شده است که این افزایش چشمگیر است.
وی بسیاری از متقاضیان را حائز سه شرط عنوان کرد و ادامه داد: برای متقاضیان سابقه سکونت ۵ سال است که اگر این سابقه سکونت برداشته شود گره گشایی می‌شود چرا که هرچه نیاز‌ها در روستا تامین شود، این روند تسریع می‌شود.
عباسی تأمین زیرساخت‌ها در روستا‌ها را راحت‌تر و سبک‌تر دانست و اضافه کرد: با تامین زیرساخت در روستاها، فشار در شهر‌ها کمتر می‌شود. 
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر اینکه برنامه‌ها به‌طور کلی استانی است، افزود: در روستا‌ها برای واگذاری زمین در راستای اجرای قانون حمایت از خانواده و طرح جوانی جمعیت منعی نداریم و این امر به پیشبرد موضوع تأمین مسکن در روستا‌ها کمک می‌کند.
  short_url/vdcefx8zxjh8wzi.b9bj.html
bayanema.ir/vdcefx8zxjh8wzi.b9bj.html
تگ ها
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین