تاریخ انتشار : ۳۰ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۲۹
جالب است ۰
زنگنه گفت: جدول تنظیم شده برای افزایش سن بازنشستگی سهوا یا با اشتباه محاسباتی سقف ۴۲ سال را تعیین کرده بود، اما حداکثر سن ۳۵ سال است.
سقف پرداخت بیمه ۳۵ سال است نه ۴۲ سال
به گزارش بیان ما؛  محسن زنگنه، سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم گفت: کسانی که امروز استخدام شوند و یا زیر ۱۵ سال سابقه کار داشته باشند سنوات خدمات آن‌ها ۳۵ سال خواهد شد.
وی اظهار کرد: جدول تنظیم شده سهوا یا با اشتباه محاسباتی سقف ۴۲ سال را تعیین کرده بود. وقتی در صحن این ابهام را مطرح کردم رئیس مجلس گفتند اگر ابهامی وجود دارد ما تاکید می‌کنیم حداکثر سن ۳۵ سال است و با این فرض رای‌گیری شد.
گفتنی است این شائبه از آنجا بوجود آمد که در مصوبه جدید مجلس برای افزایش سن بازنشستگی گفته شده بود افرادی که سنوات خدمت آنها در زمان تصویب این طرح کمتر از ۱۵ سال است به ازای هر سالی که تا بازنشستگی (۳۰ سال خدمت) آنها باقیمانده، پنج ماه به به سن بازنشستگی آنها اضافه می‌شود. 
اما به گفته سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه هفتم، "حداکثر سال‌های خدمت برای مردان ۳۵ سال و برای زنان ۳۰ سال" تعیین شده است. بنابراین، حتی کارگر یا کارمند مردی که سال اول خدمتش را می‌گذراند بجای ۳۰ سال نهایتا ۳۵ سال خدمت خواهد کرد و اینگونه نیست که طبق مصوبه مجلس حدود ۱۲ سال به زمان اشتغال او اضافه شود و مجبور باشد برای بازنشسته شدن ۴۲ سال کار کند. به همین ترتیب، بیمه‌پردازان زن نیز بجای ۲۵ سال، نهایتا به ۳۰ سال بیمه برای بازنشستگی نیاز خواهند داشت. 
  short_url/vdcdzs0fjyt0xx6.2a2y.html
bayanema.ir/vdcdzs0fjyt0xx6.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین