تاریخ انتشار : ۲۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۴
جالب است ۰
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: پادشاهی عربستان برای از بین بردن در هم ریختگی در خاندان آل سعود، دست به یکسری اقدامات نمایشی زده است.
بیان ماابوالفضل حسن‌بیکی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درباره اعمال اصلاحات در عربستان نسبت به زنان اظهار کرد: در قرن اخیر همواره  قدرت‌های بزرگی چون آمریکا از طریق  یکسری شعارهای خودساخته به ویژه در زمینه آزادی، حقوق بشر و حقوق زنان و کودکان تلاش می‌کنند بر کشورهای منطقه سیطره یابند و آمریکا هم به دنبال اعمال این مسئله در عربستان است.
وی با بیان اینکه اغلب کشورهای منطقه دموکراسی دارند و مسئولان از طریق رأی مردم به قدرت می‌رسند، گفت: این در حالی است که حکومت عربستان پادشاهی و انتسابی است و حکام این کشور تحت تاثیر و فشار افکار عمومی داخلی و بین‌المللی  مبادرت به انجام یک سلسله اقدامات ظاهری کرده‌اند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان اینکه طی چند دهه اخیر در این کشور شاهد تغییر ظاهری قوانین و مقررات بوده‌ایم، تصریح کرد: این اقدامات همواره صوری بوده و  هیچ تاثیری در عملکرد حکومت اقتدارگرا و پادشاهی عربستان  و ایجاد آزادی برای مردم نگذاشته است.
حسن‌بیکی با اشاره به تحصیل تعدادی از خاندان سعودی در کشورهای غربی خاطر نشان کرد: این مسئله منجر به ایجاد اختلاف شدید فرهنگی بین خاندان آل سعود شده و پادشاهی عربستان برای از بین بردن این در هم ریختگی، یکسری اقدامات نمایشی انجام داده تا بلکه از این طریق آرامشی در بین خاندان آل سعود و قدرت مرکزی به وجود آورد.
short_url/vdcg.79nrak9wypr4a.html
bayanema.ir/vdcg.79nrak9wypr4a.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین