تاریخ انتشار : ۲۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۴
جالب است ۰
دولت پس از تایید حکم دری اصفهانی در ارتباط با دو سرویس جاسوسی بیگانه به طور معناداری سکوت پیشه کرده است و حتی سخنگوی دولت از پاسخ دادن به آن طفره رفت.
بیان مابعد از تایید حکم دری اصفهانی در ارائه اطلاعات به دو سرویس بیگانه پاستورنشینان سعی کردند از اظهار نظر در خصوص جاسوسی یکی از اعضای تیم مذاکره کننده هسته‌ای خودداری کرده و حتی وی را خارج از این تیم بنامند.
دراین راستا محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت اظهار نظر درباره این مسئله را بر عهده وزارت اطلاعات گذاشته و بیان کرد که شناسایی جاسوس با وزارت اطلاعات است.
بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه نیز به محکومیت این عضو تیم هسته‌ای اینگونه واکنش نشان داد که :
« فکر می‌کنم دری اصفهانی عضو ستاد برجام نیست و او از سوی ارگان دیگری به وزارت خارجه معرفی شده بود. اعضای ستاد برجام عموما از اعضای وزارت خارجه هستند و آقای دری اصفهانی عضو وزارت خارجه نبود ولی با توجه به معرفی‌اش از سوی ارگان دیگری به وزارت خارجه به عنوان متخصص امور بانکی  در مواقعی  در کنار  دوستان در مذاکرات اقتصادی  و کارشناسی فعالیت می‌کردند.»
این انکارها از سوی حمید بعیدنژاد سفیر ایران در لندن و عضو تیم مذاکره کننده هسته‌ای ادامه یافت و وی با بیان اینکه دری اصفهانی از اعضای تیم مذاکرات هسته‌ای نبود، عنوان کرد:
«وی به نمایندگی از سازمان خود و با شرکت دربرخی از جلسات و به فراخور نیاز، در برخی زمینه‌های تخصصی مشاوره می‌داد.»
وی در ادامه می‌افزاید:
این افراد همه نمایندگان رسمی و معرفی شده از سوی سازمان‌های خود بودند و وزارت امور خارجه وظیفه‌ای برای تعیین صلاحیت‌های اطلاعاتی و حرفه ای آنها نداشت.
البته موضوعی که بعیدی‌نژاد مطرح می‌کند با واقعیت‌های جامعه نیز منافات دارد چراکه اغلب افراد برای کارهای بسیار سطح پایین وارد مراحل گزینش مختلف شده‌اند و اینکه وزارتخارجه در تعیین صلاحیت چنین فردی در چنین سطحی وظیفه‌ای نداشته است، بیشتر به عنوان شانه خالی کردن و برون سپاری مسئولیت تلقی می‌شود.
به هر جهت در این رابطه شاهد دو نوع رفتار از سوی دولتی‌ها هستیم؛ انکار و بی‌اعتنا گذشتن از موضوع که اغلب آنها در این زمینه سکوت پیشه کرده‌اند که علت این سکوت خود جای سئوال اساسی دارد. موضوعی که به نظر نمی‌رسد با توجه به حساسیت و اهمیت آن افکارعمومی به راحتی از کنار آن عبور کند.

منبع: سایت مشرق
short_url/vdcb.absurhb0siupr.html
bayanema.ir/vdcb.absurhb0siupr.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین