تاریخ انتشار : ۱۵ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۴۰
جالب است ۰
صادرات نفت خام عربستان به آمریکا در ماه اکتبر به کمترین میزان در 35 سال گذشته رسید که به طور متوسط کمتر از 100 هزار بشکه در روز است.
صادرات نفت عربستان به آمریکا به کمترین رقم در 35 سال گذشته رسید
به گزارش بیان ما؛ صادرات نفت خام عربستان به آمریکا در ماه اکتبر به کمترین میزان در 35 سال گذشته رسید که به طور متوسط کمتر از 100 هزار بشکه در روز است.
در هفته منتهی به 27 نوامبر به تنهایی، محموله های نفت عربستان به سوی آمریکا به 73 هزار بشکه در روز رسید.
متوسط حجم صادرات در ماه اکتبر یک رکورد دیگر کمترین میزان را ثبت کرد که قبلا در اختیار ماه آگوست بود. صادرات در ماه اکتبر به 177 هزار بشکه در روز رسیده بود.
در مقایسه، عربستان در ماه آوریل، روزانه 1.3 میلیون بشکه به آمریکا صادر کرده است. ریاض در زمان جنگ قیمتی با روسیه در پایان ماه مارس و اوایل ماه آوریل، ناوگانی از نفتکش ها را به سوی آمریکا روانه کرد. پس از آن، ارسال نفت عربستان با کاهش تقاضا برای نفت در جهان هم زمان شد و مخازن ذخیره سازی نفت آمریکا را با تهدید پر شدن روبرو کرد.
پس از آن بود که عربستان صادرات خود به آمریکا را کاهش و به چین را افزایش داد. در بازه زمانی ژانویه تا نوامبر امسال، صادرات نفت عربستان به چین به طور متوسط 1.6 تا 1.7 میلیون بشکه در روز بوده است؛ ریاض با روسیه بر سر جایگاه نخستین تامین کننده نفت چین در رقابت است.
  short_url/vdceoo8n.jh8vei9bbj.html
bayanema.ir/vdceoo8n.jh8vei9bbj.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما