تاریخ انتشار : ۲۲ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۵۸
جالب است ۰
وزیر ورزش و جوانان با توجه به مشخص شدن کشورهای میزبان رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا و میزبانی عربستانی‌ها از تیم‌های ایران گفت: اگر قرار است بین تیم‌های ایرانی و عربستانی مسابقه‌ای برگزار شود یا باید در کشور خودمان یا کشور ثالث باشد.
مسابقه با سعودی‌ها باید در ایران یا در کشور ثالث برگزار شود
به گزارش بیان ما؛  وزیر وزش و جوانان در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه با مشخص شدن کشورهای میزبان مسابقات لیگ قهرمانان آسیا و اینکه استقلال و احتمالاً فولاد در صورت صعود، باید در عربستان مسابقات خود را انجام دهند در حالی که روابط خوبی میان ایران و عربستان وجود ندارد اظهار کرد: به طور قطع ارزیابی ما از این تصمیم خوب نیست. همان‌طور که در سال‌های گذشته بنا به برخی ملاحظات سیاسی دیدار تیم‌های ایرانی و عربستانی در کشور ثالث برگزار می‌شد، معتقدیم اکنون نیز باید همین اتفاق رخ بدهد و اگر قرار است بین تیم‌های ایرانی و عربستانی مسابقه‌ای برگزار شود یا باید در کشور ما باشد یا کشور ثالث.
سلطانی‌فر در پاسخ به این سوال که آیا تیم‌های ایرانی به عربسان نمی‌روند؟ گفت: در این خصوص تصمیمی نگرفته‌ایم و به طور طبیعی فدراسیون فوتبال باید در ارتباط با آن اتخاذ تصمیم کند. به طور قطع مبتنی بر ملاحظات دیپلماسی و متناسب با چیزی که در گذشته بود و مواردی که پیگیری می‌کنیم، اتخاذ تصمیم می‌شود.
وی درباره تحریم‌ها و مشکلاتی که ممکن است برای میزبانی ایران ایجاد کند بیان کرد: هیچ مشکل و محدودیتی از این بابت وجود ندارد زیرا امکانات لازم فراهم و مسیرهای پروازی نیز باز است. همچنین امکان انجام تست کرونا از تیم‌ها و قرنطینه وجود دارد و مسابقات نیز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌شود. البته ممکن است تحریم‌ها در این زمینه اثرگذار باشد اما وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال موظف هستند پیگیری‌های لازم را انجام دهند و وزارت امور خارجه نیز پیگیر است و امیدواریم میزبانی این مرحله را بگیریم.
  short_url/vdcfetdv.w6deyagiiw.html
bayanema.ir/vdcfetdv.w6deyagiiw.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین