تاریخ انتشار : ۵ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۰۶
جالب است ۰
مشاور امنیت ملی افغانستان گفت: که این کشور نیازی به حضور نظامیان آمریکایی ندارد اما برای حفظ نیروهای امنیتی و دفاعی افغان به کمک‌های مالی نیاز دارد.
مشکل امروز افغانستان مالی است/به نظامیان آمریکایی نیازی نداریم
به گزارش بیان ما؛ «حمدالله محب» مشاور امنیت ملی افغانستان در اندیشکده «هادسون» در واشنگتن تاکید کرد که نیروهای امنیتی و دفاعی افغان توانایی لازم برای دفاع از این کشور و حفظ اراضی تحت کنترل دولت را دارند و خروج نظامیان آمریکایی مشکلی در این زمینه بوجود نمی‌آورد.
محب گفت: ما دیگر مشکلی در زمینه قابلیت نداریم، اکنون مشکل ما مالی است؛ آنچه که لازم است تضمین شود این است که می‌توانیم نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان را حفظ کنیم. آیا دولت افغانستان می‌تواند با منابع خودش این کار را انجام بدهد؟ خیر.
وی افزود که دولت افغانستان از دولت بایدن می‌خواهد تا به کمک‌های مالی آمریکا به نیروهای امنیتی افغان برای مدت بیشتری ادامه دهد.
مشاور امنیت ملی افغانستان تاکید کرد که اگر آمریکا بجای حفظ نیروهای خود در افغانستان، به تضمین حمایت مالی از نیروهای امنیتی افغان توجه کند، هر دو طرف از آن سود خواهند برد.
محب پیش از این به نشریه «تایمز» نیز گفته بود: انتظار داریم که در دو سال آینده حتی اگر با طالبان هم به صلح نرسیم کاملاً خودکفا شده و بطور مستقل قادر به انجام مسئولیت‌های امنیتی خود باشیم.
وی همچنین افزود: ما قصد داریم دستاوردهای 20 سال گذشته را بطور کامل حفظ کنیم، بزرگترین مشکل ما مالی است نه نیروی نظامی و توانایی‌های جنگی.
  short_url/vdcewe8p.jh8vni9bbj.html
bayanema.ir/vdcewe8p.jh8vni9bbj.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین