تاریخ انتشار : ۱۶ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۱
جالب است ۰
مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان:

تصمیمات متناقض AFC ما را اذیت می‌کند

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان گفت: تناقض در تصمیم‌گیری AFC و سفر فولاد به عربستان ما را بر آن داشت تا از حقوق باشگاه‌مان دفاع کنیم.
تصمیمات متناقض AFC ما را اذیت می‌کند
به گزارش بیان ما؛ سعید آذری درباره آخرین وضعیت تیم فولاد خوزستان قبل از اعزام به عربستان برای برگزاری دیدار پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا مقابل العین امارات اظهار داشت: با توجه به تغییر ناگهانی میزبانی این مسابقه و رشد بیماری کووید 19 در استان خوزستان درنهایت این میزبانی از فولاد گرفته شد. البته تنها قضیه‌ای که AFC در نامه ارسالی به تاریخ 17 مارس(27 اسفند) خود برای انتقال مسابقه از اهواز به ریاض به آن استناد کرده وضعیت سیاه و قرمز استان خوزستان به ویژه شهر اهواز درباره کرونا بود به همین دلیل میزبانی را از دست دادیم.

وی افزود: پس از آن بچه‌ها تلاش کردند و تیم ما اکنون در اردوی شبانه‌روزی است. تمام بازیکنان ایزوله شدند و در هتل اکسین اردوی خود را برگزار کرده‌ایم. یک دیدار هم با آلومینیوم اراک انجام دادیم که در نیمه اول به خاطر دوری بچه‌ها از شرایط مسابقه تیم خوبی نبودیم اما در نیمه دوم به خود آمدیم و خوب فوتبال بازی کردیم.

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان ادامه داد: پس از بازی با آلومینیوم تیم فولاد در شرایط تمرینی خوبی قرار گرفته و امیدوارم بتوانیم در این نبرد نابرابر با واژه کلیشه‌ای غیرت ایرانی، ‌بار روانی و فنی روی تیم خودمان بگذاریم و بتوانیم از این مسابقه موفق خارج شویم.

آذری درباره اینکه آیا باشگاه فولاد به برگزاری دیدار با آلومینیوم با توجه به لغو بازی این تیم مقابل گل‌گهر راضی بود، توضیح داد: از برگزاری بازی با آلومینیوم رضایت داشتیم. البته درخواست خودمان بود که مسابقه با گل‌گهر لغو شود زیرا فرصت ریکاوری نداشتیم. از امیر قلعه‌نویی برادر خوب و عزیزم و بچه‌های گل‌گهر به دلیل همکاری‌شان تشکر می‌ کنم. به دلیل اینکه فرصت ریکاوری نداشتیم مجبور بودیم مقابل این تیم بازی نکنیم و این امر روی روند فولاد در شرایط مسابقه تأثیر گذاشت.

وی درباره گلایه‌های خود نسبت به مسئولان AFC و اینکه به صورت رسمی مکاتبه‌ای درباره میزبانی ریاض عربستان انجام شده توضیح داد: نباید خودمان را گول بزنیم و نمی‌خواهم پشت هیچ قضیه‌ای پنهان شوم. واقعا شرایط میزبانی را نداشتیم. البته تمام تیم‌های ایرانی را می‌گویم و  منظورم فقط فولاد نیست. تنها تیمی که می‌توانست مسابقات گروهی را در شهر خودش انجام بدهد فولاد بود زیرا هتل، دو زمین بازی و امکانات تمرینی خوبی دراختیار داشتیم. با این وجود نباید خودمان را فریب بدهیم. با توجه به قضیه کرونا که هیچ کنترلی روی آن نداریم نمی‌توانستیم مسابقات را میزبانی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: بحثی که من به آن اعتراض داشتم این بود که چرا باید دیدار پلی‌آف فولاد و العین در عربستان برگزار شود. 21 اردیبهشت سال 98 تیم ذوب ‌آهن مقابل همین تیم النصر عربستان که در حال حاضر هم‌گروه فولاد هم است در کربلا بازی داشت. سه روز قبل از این مسابقه راکتی در بغداد مقابل سفارت‌ها زدند و  AFC در طول 8 ساعت محل این مسابقه را جابجا کرد زیرا عربستانی‌ها مکاتبه کرده و اعلام کرده بودند عراق دارای امنیت کافی نیست. به  همین دلیل برای برگزاری مسابقه مقابل ذوب‌آهن به کربلا نمی‌رویم.

مدیرعامل اسبق باشگاه ذوب‌آهن تصریح کرد: جالب اینجاست در طول 8 ساعت جای مسابقه عوض شد و النصر به کربلا نیامد اما متأسفانه تیم ما به این شهر رفت. تنها اعتراض من درباره همین پارادوکس تصمیم‌گیری است. چرا اکنون که تا  حدی شرایط امنیتی ریاض خوب نیست، کمیته امنیتی AFC روی یک بحث مشترک دو تصمیم متناقض می‌گیرد؟ این مسئله ما را اذیت می‌کند. می‌دانستیم اهواز شرایط سیاه و قرمز کرونایی دارد و نمی‌توان در آن مسابقه برگزار کرد، ‌اما دیدار فولاد مقابل العین می‌توانست در کشورهایی مثل ازبکستان یا عمان به عنوان کشور بی‌طرف برگزار شود. این تناقض در تصمیم‌گیری AFC و سفر فولاد به عربستان ما را بر آن داشت تا از حقوق باشگاه‌مان دفاع کنیم.

آذری درباره اینکه آیا فولاد با پرواز چارتر عازم عربستان خواهد شد، پاسخ داد: با توجه به مکاتباتی که با 6، 7 شرکت هواپیمایی ایرانی انجام دادیم متوجه شدیم 5 شرکت قابلیت پرواز در منطقه را ندارند و از میان دو گزینه باقی‌مانده با شرکت هواپیمایی وارش به توافق رسیدیم. از دوست خوبمان رضا حدادیان و پرسنل این شرکت هواپیمایی تشکر می‌‌کنم. ساعت 16:30 دقیقه فردا در شرایطی که هنوز ویزای اعضای تیم به ما ابلاغ نشده و لیست اطلاعات پرواز هم نیامده، از اهواز عازم  ریاض خواهیم شد.

وی درباره اینکه آیا این مشکل برطرف خواهد شد، عنوان کرد: صبح امروز با عزیزانمان در فدراسیون تماس داشته و آنها هم تلاش می‌کنند تا این معضل حل شود، اما وقتی ناگهانی بازی را به این شهر می‌برند مشخص است چرا تیم ما به عربستان می‌رود. از همین الان نگران تیم ملی ایران در بحرین و استقلال در عربستان هم هستم. از خدا می‌خواهم بحث در حد همین ویزا باشد. خدا را شکر تیم فولاد سه چهار روز زودتر به عربستان می‌رود تا آسیب‌هایی را در این زمینه نبیند.

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان درباره اینکه آیا اقدام‌های لازم برای جلوگیری از رقم نخوردن اتفاق خاصی در فرودگاه کشور میزبان یعنی عربستان رخ داده عنوان کرد: برای ششمین بار است که به عنوان مدیر در لیگ قهرمانان آسیا شرکت می‌کنم و می‌دانم وضعیت دیدار فولاد و العین با بازی‌های قبلی متفاوت است. در آن زمان بحث کرونا و اینگونه حساسیت‌ها وجود نداشت. مسائل جانبی در میان نبود اما تمام مسائل را درنظر گرفته‌ایم. صبح فردا جلسه‌ای را با بچه‌ها برگزار کرده و تمهیدات AFC درباره پروتکل‌ها را به آنها اعلام خواهیم کرد تا تمام بازیکنان در جریان اتفاق‌هایی که امکان دارد در عربستان رخ بدهد قرار بگیرند. یک گروه هستیم که به عربستان می‌رویم و هر کسی باید وظیفه‌اش را بداند.

وی در گفت‌وگو با برنامه تهران ورزشی رادیو تهران تصریح کرد: تمام اتفاق‌هایی که در ذهن شماست رخ داده، اما چیزی که بیشتر از هر چیزی فولاد را در عربستان اذیت می‌کند هزینه‌های سرسام‌آوری است که باشگاه‌ها باید پرداخت کنند. همه ایرانی‌ها غیرت دارند و با تمام وود می‌جنگند. بچه‌های خوزستان هم بارها ثابت کرده‌اند غیرتمند هستند. اما یک سئوال  هم مطرح می‌کنم. اگر طرف مقابل غیرت ندارد، نمی‌دانم فیلم سرجوخه راین را دیده‌اید یا خیر. وقتی فرمانده به سرباز می‌گوید خدا با ماست، سرباز می‌پرسد پس چه کسی با آنها است؟ آنها هم خدا و غیرت دارند. ای کاش ما یکبار هم تدبیر ایرانی را در دست‌کم بحث مدیریتی جایگزین غیرت ایرانی کنیم. short_url/vdcawmni.49no615kk4.html
bayanema.ir/vdcawmni.49no615kk4.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما