تاریخ انتشار : ۲۰ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۸
جالب است ۰
شکست پورتو مقابل چلسی در شبی که آنها مهدی طارمی و سرجیو اولیویرا را به دلیل محرومیت در اختیار نداشتند، باعث واکنش های زیادی شد.
پورتوییستا: طارمی هت‌تریک می‌کند! (عکس)
به گزارش بیان ما؛ دیدار رفت از مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا بین چلسی و پورتو در استادیوم رامون سانچز پیسخوان شهر سویا اسپانیا برگزار شد. این بازی در شرایطی به سود شاگردان توخل به پایان رسید که این بندرنشینان پرتغالی بودند که نیمه نخست را بهتر آغاز کردند و فرصت های متعدد گلزنی را از دست دادند.
شاگردان سرجیو کونسیسائو که در این مسابقه دو مهره کلیدی خود یعنی سرجیو اولیویرا و مهدی طارمی را به دلیل محرومیت در اختیار نداشتند، در نیمه نخست 8 بار به سمت دروازه ادوارد مندی شوت زدند که در مقابل سد محکمی قرار گرفتند و برخلاف جریان بازی این میسون مونت بود که قدر پاس جورجینیو را دانست و دروازه پورتو را باز کرد. تنها شوت بازیکنان چلسی در نیمه نخست وارد دروازه پورتو شد و این نیمه علی رغم برتری شاگردان کونسیسائو با یک گل به سود چلسی به پایان رسید.
اما در نیمه دوم بازی نسبتا پایاپایی را از دو تیم شاهد بودیم و حملات پورتو راه به جایی نبرد و این بار نیز چلسی بود که در دقیقه 85 توسط بن چیل ول گل دوم و برتری بخش را وارد دروازه پورتو کرد تا آبی های لندن با یک پیروزی شیرین، گام بلندی را برای کسب مجوز حضور در مرحله نیمه نهایی کسب کنند.
با وجود اینکه پورتو دیدار رفت را با 2 گل به حریفش واگذار کرد، اما هواداران این تیم با وجود کسب این نتیجه ناامید نشده و در انتظار بازی برگشت و کامبک پورتو هستند. مهدی طارمی که در بازی با یوونتوس از زمین مسابقه اخراج شد و این دیدار را از دست داد، امید اصلی گلزنی بندرنشینان در بازی برگشت است.
 

 
 
هواداران پورتو در فضای مجازی یکی از علل اصلی شکست مقابل چلسی را غیبت طارمی در این بازی عنوان کردند. تعداد زیادی از طرفداران این تیم پرتغالی امیدوارند که طارمی درخشش مقابل یوونتوس را در بازی با چلسی نیز تکرار کند. او که در 8 دیدار گذشته تیمش پایش به گلزنی باز نشده، هفته آینده این فرصت را در اختیار دارد تا با گلزنی مقابل شاگردان توخل و جبران نتیجه بازی رفت، پورتو را راهی دیدار نیمه نهایی کند. جایی که آنها باید با برنده دیدار رئال مادرید و لیورپول دیدار کنند.
اما غیبت مهدی طارمی و شکست پورتو، بازتاب های زیادی در توئیتر داشت. عده ای از هواداران پورتو اعتقاد دارند که طارمی می تواند در بازی برگشت، نتیجه را جبران کند و عده دیگری از علاقه مندان به فوتبال، با دید طنز با ماجرا برخورد کرده و توئیت های فانی از جمله هفت تیرکشی طارمی مقابل چلسی در بازی برگشت را ارسال کرده اند :
 
 
 

 
طرح یکی از هواداران پورتو که برای بازگشت طارمی در بازی انتقامی در سانچس پیسخوان لحظه شماری می‌کند.
 
 
 

 
پورتو 9 شانس گل داشت و چلسی 5 موقعیت و البته گل چیلول هم از یک موقعیت عالی در نیامد.پورتو شوت به چارچوبهای بیشتری داشت.اولیویرا و طارمی با هم روی 38 گل این فصل نقش داشته‌اند و 43 درصد گلهای تیم در لیگ قهرمانان را به ثمر رسانده‌اند.غیبت خردکننده‌ای بود.
 
 

 
اسکواکا به مقایسه مثلث تهاجمی دو تیم پرداخته است.مونت،ورنر و زیاش در مقابل طارمی ، مارگا و اولیویرا.
 
 
 

 
پورتو تلاش زیادی در حمله داشت اماهمیشه دو مهاجم پورتو اسیر 4-5 مدافع چلسی بودند. غیبت سرجیو اولیویرا و طارمی لطمه شدیدی به پورتو زد .
 
 
 

 
توییتر هواداری پورتوییستا:طارمی در دور برگشت هت‌تریک می‌کند.
 
 
 

 
صحنه مشکوک بازی که بازیکنان پورتو اعتقاد به پنالتی روی مارگا داشتند . یکی کوت کرده و کنایه زده که کارو به کاردان بسپارین.پنالتی فقط با طارمی .
 
 
 

 
توییتهای نیاز کینسلا خبرنگار گل‌دات‌کام و اشاره به اهمیت حضور طارمی در ترکیب پورتو
 
 
 

 
این هم کنایه‌ای بامزه به سرخیو کونسیسائو سرمربی پورتو : من طارمی را کم داشتم که اینچنین خود را به زمین بیندازد!
 
* یکی هم نوشته : 
صبح همه اونای که فکر می‌کنن طارمی همه گلهاش رو برای بازی برگشت پورتو نگه داشته بخیر.
  short_url/vdceev8p.jh8ovi9bbj.html
bayanema.ir/vdceev8p.jh8ovi9bbj.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما