تاریخ انتشار : ۳۰ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۴۷
جالب است ۰
مهدی طارمی روی ابرها قدم می‌زند؛ این را می‌شود از شروع سریعش در بازی امشب مقابل ناسیونال فهمید.
طارمی روی ابرها راه می‌رود
به گزارش بیان ما؛ بعد از حذف پورتو در دیدار مقابل چلسی در دو مسابقه ای که طارمی از ۱۸۰ دقیقه فقط ۳۰ دقیقه در آن سهم داشت، او در ترکیب اصلی تیمش مقابل ناسیونال قرار گرفت و نمایه‌ای که برای ترکیب پورتو انتخاب شده بود، مشخص می‌کرد که همه دوست دارند از فوق ستاره ایرانی این فصل جلب رضایت کنند.
 
طارمی که بازی رفت در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا مقابل چلسی را به دلیل اخراج در دیدار با یوونتوس از دست داده بود، در مسابقه برگشت و با وجود گلزنی در بازی قبلی در لیگ برتر پرتغال، کار را از روی نیمکت آغاز کرد و بعد از حضور در میدان، از دو فرصتی که نصیبش شد، یکی از آنها را به زیبایی هرچه تمام‌تر به تور دوخت؛ گلی که شاید تبدیل به بهترین گل این فصل لیگ قهرمانان اروپا شود.
 
در این شرایط شاید انتظار می‌رفت طارمی کمی تا قسمتی مأیوس و ناراحت بازی امشب برابر ناسیونال را آغا کند، اما او خیلی زودتر از آنچه طرفداران انتظارش را داشته باشند، گل اول پورتو را با یک پرس شدید روی دروازه‌بان حریف به ثمر رساند.
 
 
 

 
 
او در صحنه گل دقیقا کمی قبل از دقیقه ۲۰ مسابقه روی دروازه‌بان حریف فشار گذاشت و او را در پاس دادن به اشتباه انداخت تا توپ پس از برخورد به طارمی به کرونا وینگر راست پورتو برسد و این بازیکن بلافاصله هم‌تیمی ایرانی‌اش را صاحب توپ کند و مهدی هم از فاصله‌ای نزدیک و از درون محوطه جریمه گل اول بازی را به ثمر رساند.
 
طارمی البته نقش اصلی را در به ثمر رسیدن این گل داشت، اما در لحظه شادی گل بازیکنان، خیلی سریع به سمت کرونا، هم‌تیمی‌اش رفت تا به او نشان دهد ارزش پاس او را می‌داند.
 
 

 

 
 
بازی با تک گلی که مهدی طارمی به ثمر رساند، با نتیجه یک بر صفر به سود پورتو خاتمه یافت و ستاره ایرانی این تیم هم حضور ۷۳ دقیقه‌ای در ترکیب تیمش برابر ناسیونال داشت.
 
این گل مرهمی برای دلخوری‌های احتمالی پس از نیمکت‌نشینی در دیدار حساس برابر چلسی است؛ در حالی که به اعتقاد کارشناسان و هواداران پورتو حضور طارمی می‌توانست ضریب موفقیت سرخیو کونسیسائو مقابل شاگردان توخل را بالا ببرد، اما این اتفاق رخ نداد تا پورتو که با حذف یوونتوس به جمع هشت تیم برتر اروپا رسیده بود، از دور رقابت‌ها کنار برود؛ البته برای طارمی راهی طولانی در فوتبال اروپا پیش رو است و باید دید در سال آینده بازی در کدام تیم و کدام لیگ اروپایی را تجربه می‌کند.
 

 
short_url/vdciwvay.t1au32bcct.html
bayanema.ir/vdciwvay.t1au32bcct.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین