کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

بازداشت ۱۰تروریست تکفیری در کرمان

خبرگزاری تسنیم , 9 ارديبهشت 1400 ساعت 4:54

دادستان مرکز استان کرمان گفت: ۱۰ نفر از عناصر تکفیری و ضدانقلاب با رصد اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان(عج) در کرمان بازداشت شدند.


به گزارش بیان ما؛ دادخدا سالاری  با بیان اینکه در راستای امنیت پایدار برای استان کرمان در سال گذشته مجموعه اداره‌کل اطلاعات استان کرمان با همکاری دستگاه قضایی قریب 10 نفر از عناصر تکفیری و ضدانقلاب رصد اطلاعاتی شناسایی و با دستور قضایی دستگیر شدند اظهار داشت: 15 قبضه سلاح جنگی نیز با تلاش اداره‌کل اطلاعات استان کرمان در سال گذشته کشف شده است که این سلاح‌ها مربوط به عناصر تکفیری و ضدانقلاب و عاملان جرائم سازمان‌یافته بوده است.

وی با اشاره به جزئیات بیشتر این پرونده‌ها گفت: عناصر تکفیری دستگیرشده قصد اقداماتی از جمله ترور، اقدامات ایذائی، ایجاد ناامنی و تحرکات و اقدامات خشن نظامی به‌قصد ناامن جلوه دادن کشور و القای ناامنی در ایران را داشتند که با هوشیاری سربازان گمنام امام زمان(عج) شناسایی شدند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان با اعلام اینکه این عناصر با حکم قضایی بازداشت شدند و پرونده افراد ضدانقلاب و تکفیری در دستگاه قضایی در حال رسیدگی است گفت: تعدادی از این عناصر تکفیری از خارج کشور به‌قصد ایجاد ناامنی وارد استان شدند و تعدادی نیز در داخل کشور تحت هدایت و آموزش اقدامات خرابکارانه از خارج از کشور قرار داشتند.

  وی با اشاره به اینکه ارتباط این افراد با سرویس‌های بیگانه و عناصر ضدانقلاب خارج‌نشین در بسیاری از موارد ملموس و مشهود بوده است افزود: برای تأمین امنیت پایدار مردم، پرونده‌های آنها به‌صورت ویژه و خارج از نوبت در دست رسیدگی قرار دارد.

سالاری با ابراز اینکه براساس اقدامات اداره‌کل اطلاعات استان کرمان در زمینه مقابله با مافیای قاچاق مواد مخدر و جرایم سازمان‌یافته، چندین باند تهیه و توزیع عمده مواد مخدر نیز شناسایی شدند که در مجموع 30 هزار کیلوگرم مواد مخدر از این باندها کشف شده است گفت: هزار و 300 میلیارد ریال وجوه نقد و 31 واحد مسکونی، واحدهای تجاری، مزرعه، سهام و... و 124 دستگاه انواع خودروی سواری سبک و سنگین نیز از این قاچاقچیان ضبط و توقیف شده است.


کد مطلب: 72037

آدرس مطلب :
https://www.bayanema.ir/news/72037/بازداشت-۱۰تروریست-تکفیری-کرمان

بيان ما
  https://www.bayanema.ir