تاریخ انتشار : ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۰
جالب است ۱
یک روزنامه عربستانی خبر داد لیگ قهرمانان فوتبال آسیا به صورت رفت و برگشت و متمرکز در یک کشور برگزار خواهد شد.
برگزاری لیگ قهرمانان آسیا به صورت متمرکز و رفت و برگشت
به گزارش بیان ما؛ مرحله گروهی لیگ قهرمانان فوتبال آسیا در منطقه غرب قاره شب گذشته به پایان رسید و چهره هشت تیم صعود کننده از این منطقه به مرحله یک هشتم نهایی مشخص شد. پرسپولیس، استقلال، تراکتور از ایران، الهلال و النصر از عربستان، الوحده و الشارجه از امارات و استقلال تاجیکستان تیم‌های راه یافته به مرحله بعد هستند.
طبق اعلام قبلی کنفدراسیون فوتبال آسیا، بازی‌های مرحله یک هشتم و یک چهارم لیگ قهرمانان به صورت تک بازی برگزار می‌شود اما این برنامه هنوز هم قطعی نیست و ممکن است AFC برای مرحله بعد هم ساز و کار دیدار تیم‌ها را تغییر بدهد.
با این برنامه، تیم استقلال ایران باید در خانه خود با الهلال عربستان دیدار کند، تراکتور در ریاض به مصاف النصر برود و پرسپولیس هم میهمان استقلال تاجیکستان خواهد بود.
این در حالی است که روزنامه «الاقتصادیه» عربستان به نقل از منابع آگاه در AFC خبر داد مراحل حذفی لیگ قهرمانان به صورت رفت و برگشت و متمرکز در سپتامبر (شهریور) برگزار می‌شود.

این روزنامه به نقل از این منبع خبری خود نوشت: «وضعیت مراحل بعدی لیگ قهرمانان به دلیل همه گیری ویروس کرونا هنوز نامشخص است. تاکنون درباره مکانیزم برگزاری مراحل بعدی مسابقات اطلاعی نداریم. در صورت برگزاری مسابقات به صورت متمرکز به دلیل رقابت عادلانه، از حضور تماشاگران در ورزشگاه جلوگیری خواهد شد.»
الاقتصادیه در ادامه اعلام کرد که کنفدراسیون فوتبال آسیا در ماه آگوست درهای خود را برای گرفتن درخواست میزبانی از باشگاه‌ها و فدراسیون‌ها باز می‌کند و کمیته اضطرار و بحران کار خود را برای بررسی شرایط و در نظر گرفتن سیستم رفت و برگشت مسابقات مشروط به تضمین‌های بهداشتی و سلامتی آغاز خواهد کرد. انتظار می‌رود عربستان که میزبانی سه گروه از بازی‌های مرحله گروهی را بر عهده داشت، برای گرفتن میزبانی سایر مراحل هم اقدام کند.
به نوشته روزنامه عربستانی الاقتصادیه، اگر شرایط کرونا در قاره آسیا تثبیت شود دو گزینه برای تیم‌های صعود کرده وجود دارد. یا بازی به صورت رفت و برگشت برگزار می‌شود و یا تیم‌های راه یافته یک کشور را برای میزبانی معرفی می‌کنند. گزینه سوم و دشوار، برگزاری مسابقات به صورت متمرکز خواهد بود.
  short_url/vdcefx8f.jh8wpi9bbj.html
bayanema.ir/vdcefx8f.jh8wpi9bbj.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین